';
מזג האויר והשעה בתאילנד
תאילנד

טיול אחרי צבא לתאילנד

רבים מהצעירים בימים אלה נוהגים לסיים את שירותם הצבאי, ולפני שיבחרו במסלול של חייהם הבוגרים, אורזים את תרמיליהם ויוצאים לראות ”קצת עולם". תאילנד היא בחירה טובה לצעירים אלה הן בגלל שפע האטרקציות, שיש לה להציע, והן בגלל המחירים הזולים. קשה להניח, שניתן בטיול אחד של כמה שבועות לגלות את כל צפונותיה של תאילנד, ואכן, יש צעירים, שנוסעים לתאילנד למשכי זמן ארוכים. אלה שהאפשרות הזו לא עומדת לרשותם, צריכים לבחור מבין כל מה שיש לתאילנד להציע, ואין זו משימה פשוטה. להלן מסלול מוצע לטיול, שיאפשר לבוחר בו לטעום חלק ממה שיש לתאילנד להציע. למען הנוחיות חילקנו את תאילנד לשלושה חלקים: בנגקוק, צפון תאילנד ודרום תאילנד.

בנגקוק

בנגקוק, בירת תאילנד, היא התחנה הראשונה בטיול, ולאחר הנחיתה כדאי להקדיש כמה ימים כדי לספוג את האווירה המיוחדת של עיר זו. יש בבנגקוק שילוב נדיר של תרבות ומסורת מצד אחד, לצד בניינים גבוהים וחיים מודרניים. יש הרבה מה לראות בה, החל ממקדשים, כגון מקדש הזהב של בודהה, שווקים, בעיקר השוק הצף בבנגקוק, שהוא חווייה מיוחדת במינה, והמסעדות הרבות עם מגוון רחב של מאכלים מכל העולם במחירים זולים במיוחד מבטיחות, שלא תישארו רעבים. לשוהים בבנגקוק כמה לילות מומלץ מאוד לבקר בדרך קאו סאן. אורות ניאון חזקים בוהקים ברחובות, מוסיקה רועמת ממועדונים וברים, ואלפי תיירים מכל העולם מציפים את הרחובות.

צפון תאילנד

איזור הצפון בתאילנד הוא אזור הררי, מכוסה יערות, אידיאליים לטרקים, נהרות שופעים מתאימים לראפטינג, ודברים מעניינים לראות ולחוות.

צ'אנג מאי

העיר המתויירת ביותר באיזור הצפון היא העיר צ'אנג מאי. עיר זו, שבה כ-400,000 תושבים בלבד, היא גרסה רגועה, שקטה ומצומצמת יותר של אחותה ההומה בנגקוק. צ'אנג מאי הינה עיר בת 700 שנה, וחלקה העתיק מוקף עדיין בחומה. יש בה מקדשים מרהיבים, בתי קפה ומסעדות, כולם בעלי אווירה רגועה וקצב חיים שלוו. צ'אנג מאי יכולה לשמש בסיס טוב לכמה טיולים מעניינים בני יום או יותר ביערות הסובבים אותה ברגל, באופניים או על פילים.

צ'אנג ראי

עיר זו מרוחקת כ-200 ק"מ מצ'אנג מאי, על גבולה הצפוני של המדינה, וממוקמת על שפך הנהר מקונג. גבול צפוני זה, שאותו חולקת תאילנד עם המדינות השכנות לאוס ובורמה, ידוע בשמו "משולש הזהב", לזכר הסחר בהרואין, שהיה מקובל באזור עד סוף שנות החמישים. באזור צ'אנג ראי יש נופים הרריים מקסימים, ומגוון אתני רחב של התושבים במקום, כגון: שבטי גבעות שונים, תאים ואפילו כמה קהילות של אבורג'ינים, החיים כולם יחד בשלום.

דרום תאילנד

החלק הדרומי של תאילנד כולל איים רבים והרבה אטרקציות לאנשים צעירים. האיים מציעים למבקרים בהם מבחר גדול של ענפי ספורט ימיים, כגון צלילה, שנירקול, ושיט בין איים בעלי נופים מיוחדים. לצד ענפי הספורט ניתן למצוא באיים מרכזי בילוי וקניות, מסיבות ירח על החופים והרבה שקיעות וזריחות.

צלילה

אתרי צלילה רבים נמצאים בחלק מאיי תאילנד, כגון: קו טאו, פוקט, קוסמוי, קופיפי, פאטייה ועוד. כמעט בכל אתרי הצלילה מתקיימים קורסים ברמת כוכב אחד למתחילים וברמת שני כוכבים למתקדמים.

חיי לילה שוקקים

פוקט הוא אחד האיים, שבו ניתן למצוא חיי לילה בלתי פוסקים. באזור פאטונג שבאי ניתן למצוא גו גו בארים, מופעי קברט עליזים, מועדוני דיסקו, תזמורות ג'אז ועוד.

מסיבת הירח המלא

מסיבת הירח המלא באי קופנגן היא אחת ממסיבות החוף המפורסמות ביותר בעולם. היא מתקיימת מידי חודש, במלוא הירח, בחוף הד-רין שבקופנגן. חוף יפהפה זה הופך לאזור של מסיבה ענקית, מואר באורות צבעוניים, מדורות ואלפי אנשים שמחים הרוקדים אל תוך הלילה, עד עלות החמה.

אתרים

פסל בודהה הגדול ומפלי המים האדירים הנמצאים באי קוסמוי הם מקומות שכדאי לבקר בהם. פסל בודהה בגובה 12 מטרים העשוי כולו זהב ניצב במקדש פארה יאי. מקצה המקדש ניתן לצפות בנוף מדהים ביופיו. שני מפלים בקוסמוי: האחד קטן יחסית, גובהו כ-18 מטרים, והגישה אליו נוחה. בתחתית המפל בריכה שניתן להתרענן בה. המפל השני גבוה יותר, כ-80 מטרים, והדרך אליו קשה יותר. כדאי להצטייד בנעלי הליכה מתאימות.

חופים

חופים זהובים ומימי אוקינוס צלולים ניתן למצוא במרבית האיים בדרום תאילנד. בגלל היותם מוקד משיכה גדול לתיירים מרחבי העולם, החופים לעיתים צפופים, אך תמיד ניתן להרחיק מעט בסירה ולמצוא חוף עמוס פחות, ולבלות בו כמה שעות של רומנטיקה. מגוון האפשרויות לחוות, לראות וליהנות בתאילנד רחב הרבה יותר מהרשימה שלעיל, אך כדאי לזכור, שאף אם תקופת הזמן העומדת לרשותכם לטיול בתאילנד היא קצובה, אתם אחרי צבא, משמע, צעירים, ועוד יזדמן לכם לשוב ולחקור ארץ מסתורית זו בעתיד.

בניית אתרים
אתה נמצא בדף טיול אחרי צבא לתאילנד
למטייל תאילנד בגוגל+