תאילנד ידועה בשל חופיה המרהיבים, מכוני הספא שמפוזרים בכל מקום ומקומות הבילוי הייחודיים שלה, אבל יחד עם זה, לא מעט תיירים מגיעים למדינה הקסומה הזו בכדי לטעום אוכל תאילנדי אותנטי וליהנות מחוויה קולינרית מסורתית.

מה מאפיין את האוכל התאילנדי?

המאכלים התאילנדים המוכרים לנו, הם בדרך כלל המאכלים המוקפצים, כדוגמת פאד-תאי, לצד תבשילי אורז ייחודיים. אך בשונה מהכנת המנות הללו בארץ, במרבית המסעדות בתאילנד תוכלו ליהנות ממאכלים תאילנדיים אותנטיים המתובלים במגוון רחב של תבלינים מסורתיים (ניתן למצוא גם מסעדות שמגישות מאכלים מערביים). אגב, למעט מאכלים מסוימים, התאילנדים נוהגים לצרוך את המזון שלהם באמצעות כף ומזלג.

האורז מהווה מרכיב דומיננטי במטבח התאילנדי, לכן ניתן למצוא לא מעט מנות שמרכיבן העיקרי הוא אורז על מגוון סוגיו ותיבוליו. נוסף לזה, האטריות אף הן מרכיבות לא מעט מנות תאילנדיות מקומיות. יתר על כן, האוכל התאילנדי מאופיין בשימוש במאכלי ים, ירקות ופירות טרופיים. מלבד זאת, התבשילים התאילנדים מבוססים בדרך כלל על רוטב דגים.

בין המאכלים הנפוצים ביותר בתאילנד, תוכלו למצוא פאד תאי, העשוי אטריות אורז ומכיל מגוון רחב של תוספות, לרבות בוטנים וכוסברה. כמו כן, מאכל מקומי נוסף העשוי אטריות אורז הוא ראד נא. עוד מאכל שבולט במטבח התאילנדי הוא טום יאם, שזהו מרק חמוץ חריף שניתן להכין אותו בכמה וורסיות, לרבות תוספות בשריות שונות. יתר על כן, תבשילי קארי, שהשפעתם מגיעה מהמטבח ההודי, ניכרים אף הם במסעדות ודוכני אוכל בתאילנד ומהווים חלק בלתי נפרד מהמאכלים האותנטיים של המדינה. מלבד זאת, המטבח התאילנדי הקר מכיל אף הוא כמה וכמה סוגי סלטים ובין המוכרים שבהם תוכלו למצוא סלט פפאיה ירוקה, סלט יאם ועוד.

השפעותיו של האוכל התאילנדי, מגיעות מהמדינות האסייתיות הסמוכות לתאילנד, כדוגמת הודו וסין. האזורים השונים בתאילנד מאופיינים במאכלים שונים, למשל בצפון תאילנד, ההשראה למאכלים מגיעה מבורמה לכן האורז הדביק הוא מרכיב ניכר במגוון רחב של מנות (ואף ישנם תושבים שנוטים לאכול אותו באמצעות הידיים), כמו גם הירקות. יתרה מזאת, כמעט ולא תוכלו למצוא מזון שמכיל חלב קוקוס. בדרום תאילנד למשל, חלב הקוקוס נפוץ הרבה יותר ונעשה בו שימוש די בולט במגוון רחב של מנות, כמו גם בתבלינים יבשים. בשל העובדה שהמטבח הדרום תאילנדי מושפע מהתרבות המוסלמית, תוכלו לראות במסעדות ובדוכני הרחוב מאכלים מבוססי עוף או בקר.

חובבי האוכל האסייתי וודאי ישמחו לשמוע שישנן סדנאות בישול לתיירים, בהן ניתן ללמוד את רזי המטבח התאילנדי ולהכיר את חומרי הגלם שמרכיבים את מיטב המנות המקומיות.

והתבלינים מה איתם?

התיבול התאילנדי מכיל מגוון רחב של טעמים. לצד חלב הקוקוס והקארי, תוכלו לטעום תבלינים ייחודיים כמו סוכר דקלים, רוטב צדפות, אבקת 5 תבלינים (פונג פה לו) ועלי ליים קפיר. התיבול התאילנדי מכיל תבלינים יבשים ותבלינים רטובים, כמו משחות שרימפס ורוטב דגים. בדרך כלל המנות התאילנדיות מתובלות בצ'ילי ומאופיינות בחריפות יתר, לכן מוטב לוודא מראש מהי רמת החריפות של המזון בטרם האכילה.

קינוחים

תאילנד מציעה למבקריה לא מעט קינוחים כשהמפורסם שבהם הוא בננה לוטי. נוסף לאלה, תוכלו למצוא מאפים מתוקים המכילים חלב קוקוס, בננות ואורז דביק הקרויים קאנום, כמו גם קינוח המכיל אורז דביק ומנגו. מלבד זאת, אל תפספסו את הפירות הטרופיים המהווים קינוח בפני עצמם, לרבות האננס, אותו תוכלו לקנות בכל מקום ואפילו בדוכנים המצויים ברחובות. כמו כן, אל תוותרו על הפפאיה התאילנדית, הקוקוס, הפטאייה או האבטיחים המתוקים שנמכרים במגוון מוקדים ודוכנים.

אגב, ישנם קינוחים שמרכיבים חומרי גלם שאולי ייראו לכם שנויים במחלוקת, כמו בצל ושעועית, אבל תסמכו על התאילנדים שהם יודעים כיצד להכין קינוחים, ופשוט תטעמו.

ומה יש לרחוב להציע לכם?

אחד הסממנים הבולטים בתאילנד, הוא אוכל הרחוב והדוכנים שמפוזרים בשווקים וברחובות. בדוכנים הללו תוכלו למצוא קינוחים, תבשילים, סלטים ושלל מאכלים תאילנדיים מסורתיים. אמנם לא תמיד מומלץ לאכול ברחוב, אך תוכלו למצוא דוכנים נקיים וליהנות מחוויה קולינרית ואותנטית. כמו כן, העדיפו תמיד לרכוש מדוכנים בהם חלופת האוכל נעשית בתדירות גבוהה (דוכנים פופולאריים עם תנועת תיירים גבוהה). אגב, כדאי לציין שבדוכני הרחוב נמכרים גם חרקים מטוגנים או אפויים.

 

בהגיעכם לתאילנד, אל תפספסו את ההיצע הקולינרי שהמדינה מציעה לכם. בררו אודות מסעדות מומלצות בקופנגן, בבנגקוק או בכל מקום בו תשהו, סיירו בשווקים ובין דוכני הרחוב ואפשרו לעצמכם ליהנות מאוכל מקומי, מסורתי ואותנטי במהלך הטיול. בתיאבון!