בירת תאילנד- בנגקוק היא אחת הערים המתוירות ביותר בעולם. לפי חברת המחקר יורומינטור, מבקרים בה מידי שנה מיליוני תיירים (10 מליון תיירים בשנת 2006 ), והיא שנייה בפופולאריות שלה רק ללונדון, בירת אנגליה. מהי הסיבה שבנגקוק מושכת אליה תיירים כה רבים? ובכן, ישנם כמה וכמה סיבות טובות, ובמאמר זה נמנה אחדות מהן.

1.בנגקוק היא עיר העיר הגדולה בתאילנד, ומונה כ-11 מליון תושבים המתגוררים בנגקוק רבתי. שדה התעופה הבינלאומי של בנגקוק מנקז לתוכו כמות עצומה של תיירות נכנסת. רק מסיבה לוגיסטית, תיירים רבים המגיעים לשדה התעופה של בנגקוק, בדרכם להמשיך ולטייל בתאילנד, לא יוותרו על ההזדמנות לקחת לעצמם כמה ימים כדי לטייל בכרך האסייתי המרהיב הזה, בטרם יחקרו את נפלאות שאר חלקיה של תאילנד. ניתן למצוא מלונות בבנגקוק המתאימים לכל תקציב, כך שאין כל בעיה למצוא מקום להתארח, גם אם אנו רגילים לסטנדרטים מערביים לחלוטין.

2.העיר משופעת במרכזי קניות , והיא גן עדן לחובבי הקניות והמציאות. השווקים, החנויות הרבות, ובמיוחד הקניונים האדירים, כולם מציעים שפע של מוצרי ביגוד, הנעלה, אלקטרוניקה, צעצועים ואומנות מקומית וכל זאת במחירים מפתים. יש רק להיזהר ולוודא שמדובר במוצרים מקוריים, ועל כן לא כדאי להתפתות לעסקאות במחירים בלתי הגיוניים בעליל, במיוחד אם אינכם מגדירים את עצמכם מומחים בסוג המוצרים שאותם אתם עומדים לרכוש. כעקרון, מוצרים יקרים כדאי לקנות בחנויות וותיקות וידועות, או בקניונים, משום ששם קטנה מאוד הסבירות שמדובר בזיופים.

3.בעיר קיימות שפע של אטרקציות לחובבי תרבות הפנאי והקולינריה. מגוון אדיר של מסעדות אסייתיות ( לרבות מסעדות תאילנדיות כמובן ) יציעו לכם מבחר ממעדני המזרח הרחוק, בארים, מועדוני ריקודים והופעות חיות וקברטים- ינעימו את השהות שלכם בשעות הלילה, ומגוון של פעילויות ליליות מעניינות, כמו למשל ביקור בשווקים ליליים או נסיעה מודרכת בשעות הלילה במונית- יחשפו בפניכם מראות מרתקים שיחרטו בזיכרונכם זמן ר

4.לחובבי ההיסטוריה של המזרח הרחוק בנגקוק מהווה גן עדן של ממש. בעיר פזורים מקדשים בודהיסטים רבים, הכוללים מגוון פסלי בודהה, חלקם מיוחדים מאוד, כמו למשל פסל הבודהא העשוי אבן אזמרגד שבמקדש וואט פרה קוו, או פסל זהב ענק של הבודהא במקדש הבודהא המוזהב.