תאילנד מציעה הכול מהכול: יש בה איים יפהפיים שאפשר לרבוץ בהם וליהנות מבטן גב, יש בה כפרים אותנטיים ותרבות עתיקה, טבע מיוחד ובעיקר שילוב מושלם בין המזרח למערב. מזג האוויר בתאילנד נחלק לשתי עונות עיקריות: העונה הרטובה והעונה היבשה, כשהעונה הרטובה מאופיינת כמזג אוויר טרופי, כלומר – חם וגשום. חודש ספטמבר נחשב לעונה הרטובה, יחד עם חודש אוקטובר והשניים יחד נחשבים כ – Low Season.

מה חשוב לקחת בחשבון כשמתכננים חופשה בספטמבר?

חודש ספטמבר בתאילנד נחשב לחודש גשום. היום יכול להתחיל כיום שמשי, ומיד לאחר מכן להמשיך כיום רטוב, עם שעות רצופות של גשם. הגשמים במהלך חודש זה יורדים בעיקר בשעות אחר הצהריים, מעטים מהם קצרים (נמשכים מספר דקות בודדות) ואחרים ממושכים (כשעה). בתקופה זו עשויים לתקוף אזורים מסוימים במדינה גם מונסונים, שהופכים את האוויר לנקי הרבה יותר ומספקים חוויה מיוחדת מאוד.
מי שנמצא בעיר הגדולה, יכול לנצל את ההזדמנות לבלות במקומות סגורים, אולם מי שנמצא באיים למשל, כדאי לו לוותר על הביקור בחוף הים ולבלות בארוחה טובה באחת המסעדות שבאזור או להמתין בבית המלון עד שיפסק הגשם. מצד שני, אפשר לנצל גם את השעות השמשיות לטיולי יום מאורגנים, כמו טיולי ג'יפים למשל או הליכה רגלית וליהנות מאוויר נעים ובעיקר מאווירה קצת אחרת.

בתי מלון בתאילנד בספטמבר

במהלך חודש ספטמבר בתאילנד, בתי המלון מציעים חדרים במחירים זולים ונוחים מאד והתפוסה בהם מעטה יחסית, ובעיקר בהשוואה לעונה היבשה ואפילו בהשוואה לחודש אוגוסט. הדבר נכון בעיקר לאיים, בהם מספר המבקרים קטן בתקופה זו של השנה. אפשר למצוא בחודש ספטמבר וגם אוקטובר חדרים פנויים בקלות רבה יותר וליהנות מטיול זול יחסית, המתאים לכל אחד ובעיקר לאלה, שרוצים לחסוך.

תנאי מזג האוויר בתקופה זו

בהשוואה לחודשי העונה הרטובה האחרים, ספטמבר נחשב, כאמור, לחודש רטוב. הדבר נכון לכל האזורים בתאילנד: לצפון, למרכז תאילנד וגם לאיים שבמזרח ובמערב. האיים במערב תאילנד, פוקט וקופיפי, זוכים לכמות הגשמים הגדולה ביותר בתקופה זו בהשוואה לאחרים, אולם יש לזכור שגם אם יורד גשם הדבר איננו מפריע לטיול. לרוב מדובר בגשם שיורד בממוצע כל 2 או 3 ימים ובמשך חצי שעה עד שעה. לעומת זאת, באיים קוסמוי וקופנגאן יורד גשם אם כי בכמות קטנה יחסית ולא בצורה משמעותית. כל כמה ימים יורד גשם לחצי שעה עד שעה ואחר כך חוזרת השמש. לעיתים לא יורד גשם כלל באיים אלה במהלך החודש, מה שהופך אותם לאטרקטיביים במיוחד, למי שמחפש מקום לבלות בו את החופשה שלו במהלך החג. הטמפרטורה הממוצעת בספטמבר באזור זה היא בסביבות 30 עד 34 מעלות במהלך היום ובין 22 עד 25 מעלות במהלך שעות הלילה. חם ולח.

היכן תטיילו בספטמבר בתאילנד?

לאור תנאי מזג האוויר, כדאי לקחת בחשבון שתכניות עשויות להתבטל או להשתנות, ולשמור על ספונטניות וגמישות. מי שמגיע לתאילנד במהלך ספטמבר, ולמרות שמדובר בשיא העונה הרטובה, מומלץ לו להתמקד באיים קוסמוי וקופנגאן היכן שכמויות הגשם בעונה זו נחשבות למזעריות ואינן מפריעות לטיול ולהנאה ממנו. בכל שנה מגיעים בתקופה זו, בין ספטמבר לאוקטובר, אלפי ישראלים אל קוסמוי ואל קופנגן (בהם מספר ימי הגשם הוא הנמוך ביותר), ומבלים בהם כמה ימים במהלך החגים (ראש השנה וגם סוכות). אז, כנראה שאלפי ישראלים לא טועים וכנראה שיש לא מעט מה לראות ולעשות בחודשים אלה…

מתכננים להגיע לתאילנד בספטמבר? אנחנו, במרכז למטייל, נעזור לכם לתכנן ולארגן את השהות שלכם בתאילנד בתקופה זו, לרבות הזמנת מקומות לינה, טיסות פנים במידת הצורך וגם אטרקציות. צרו אתנו קשר, נשמח לעמוד לרשותכם.