תאילנד היא כידוע יעד תיירותי פופולרי במיוחד, המציעה שפע של נופים, אטרקציות ופעילויות לבילוי ונופש להמוני תיירים מכל רחבי העולם. התאילנדים הם על פי רב נחמדים ומסבירי פנים, האווירה בתאילנד אינה משדרת סכנה, והמטיילים אינם חשים באיום בעת הטיול במדינה זו. אולם במקביל לטיולים ולהנאה, נדרש המטייל לעתים גם לערנות.

כללים שכדאי להקפיד עליהם בתאילנד

1.טרם הנסיעה, הקפידו להתחסן בכל החיסונים הנדרשים לנוסעים לאזור זה של העולם. אם אתם סובלים ממחלות מסוימות, וודאו כי נמצאים ברשותכם כל האמצעים הרפואיים הדרושים לטיפול במחלה. גם הכנה של ערכת חירום רפואית קטנה (הכוללת תחבושות, חומרי חיטוי, כדורים נגד כאבים וכד') , ונשיאה שלה צמוד אליכם, עשויה להיות רעיון לא רע.

2.למען משנה זהירות, לא כדאי להבליט יתר על המידה את דבר היותכם ישראלים, למשל באמצעות חולצות עם כיתוב בעברית או דיבור קולני בעברית . למרות שלא מדובר במדינת אויב, כמובן, לא מן הנמנע שקיימים במדינה אלמנטים שונים שעשויים להיות בלתי ידידותיים לישראלים.

3.רצוי לא ללבוש ברחובות בגדים יקרים במיוחד, תכשיטים נוצצים ורבי ערך , או חפצי ערך אחרים.

4.כדאי לשמור את חפצי הערך ( כסף, המחאות נוסעים, כרטיסי אשראי, שעונים ) נעולים בכספת בבית מלון אמין ומוכר. רצוי לא להחזיק על גופכם כסף רב, ואת חפצי הערך שכן בחרתם לשאת על גופכם- כדאי לשמור על גופכם קרוב אליכם ככל הניתן, ולא להרחיקם מן העין אפילו לזמן קצר.

5.לא כדאי להתפתות לביקור במקומות שנראים מפוקפקים או מסוכנים. המקומיים ידעו להדריך אתכם היכן כדאי להימנע מלבקר.

6.לא כדאי להתפתות להצעות שונות מאנשים הניגשים אליכם ומציעים דברי מאכל או משקה, סמים, או כאלו המעוניינים להסיע אתכם למקום כלשהו. זה עלול לא להיגמר טוב.

7.בררו לפני הנסיעה, באמצעות חברים או מטיילים שהיו בתאילנד, באילו אמצעי זהירות כדאי לנקוט כדי לחזור ארצה ללא פגע. גם אם אתם חושבים שכבר שמעתם מספיק, לא מן הנמנע שתובנות של אחרים יוכלו לחדש לכם.

8.הימנעו מרכישה של חפצי ערך יקרים במיוחד המוצעים לכם במחירים מצחיקים ( לרבות תכשיטי כסף וזהב או יהלומים ), במיוחד אם מדובר בטובין שאינכם מבינים בהם דבר. זכרו: אם העסקה נראית יותר מדי טובה- הסחורה כנראה מזויפת. קניות בסכומים גבוהים מומלץ לבצע בקניון או בחנויות ידועות ובעלות מוניטין, עליהן למדתם מראש.