חברים זה קורה, רציתם את תאילנד פתוחה ללא בידוד, תקבלו אותה החל מ-1.11!

 

 עודכן ב 26/10/21

 

בסופ"ש האחרון התבשרנו שישראל היא אכן, אחת מהמדינות שיקבלו הקלות משמעותיות בכניסה לתאילנד, ריכזנו לכם את כל מה שידוע לנו לגבי ההנחיות בדיוק כמו שפרסמו. חשוב לציין שאלו הנחיות לאלו המגיעים בטיסות לתאילנד ולא דרך היבשה או הים.

 

אז דבר ראשון חייב להגיע ממדינה מאושרת, כאמור ישראל אחת מהם. נדרש להיות לפחות 21 ימים באותה מדינה. מה הכוונה, לדוגמא, אם הגעתם מטיסה מהודו, שאינה נמצאת ברשימת המדינות המאושרות לא תוכלו להיכנס ולקבל הקלות אלא תדרשו להיות כחלק מתוכנית ארגז החול ולשהות 7 לילות במסגרת התוכנית.

נתחיל קודם בסקירה של מה נדרש מכם:

 

 1. אישור כניסה עדיין נדרש שיהיה לכם, אבל הפעם זה יותר פשוט כי תהיה מערכת ייעודית בשם תאילנד פאס (Thailand Pass), תחל לעבוד מה-1.11 ויהיה אפשר להירשם משם. לכל המגיעים לפני נובמבר עדיין נדרש אישור COE. פרטים נוספים על מערכת Thailand Pass בהמשך.

 

 1. נדרש לבצע בדיקת RT-PCR עד 72 שעות לפני ההגעה לתאילנד.

 

 1. רכישת פוליסת ביטוח שמכסה לפחות 50,000$ הוצאות קורונה, כן זה ירד מ-100,000$. רק נדגיש שבישראל זה נפוץ בכל החברות ביטוח, יש לבדוק את תנאי הפוליסה לפני שרוכשים.

 

 1. הזמנה מראש למלון מאחד מהתקנים הבאים: SHA+ ,AQ, OQ, AHQ. ההזמנה למלון חייבת להיות לפחות ללילה 1. בעת ההזמנה תשלמו גם על הבדיקת קורנה מסוג RT-PCR בכניסה לתאילנד, בשדה התעופה. וגם תקבלו ערכת בדיקה ביתית מסוג ATK – Antigen Test Kit, שאותה תצטרכו להמשך בסביבות היום ה 6-7.

 

 1. תעודת מתחסן של לפחות 2 חיסונים ושעברו לפחות 14 ימים מעת החיסון האחרון. ילדים מעל גיל 12 חייבים להיות גם מחוסנים באותו אופן. ילדים מתחת לגיל 12, לא חייבים חיסון ויכולים להיכנס לתאילנד אבל גם צריכים לעבור בדיקה RT-PCR של לפחות 72 שעות לפני ההגעה.

ועכשיו נפרט על תהליך ההגעה ומה עושים בשדה התעופה ובימים הראשונים:

 

ביום הנחיתה (0-1) – בעת ההגעה למדינה תצטרכו להציג את המסמכים, אז תדאגו שיהיה לכם אותם מודפסים. התהליך כולל את הביקורת דרכונים ובדיקה מסוג RT-PCR. בנוסף תדרשו להוריד את אפליקצית ההתראות MorChana, שאליה תקבלו את התוצאות של הבדיקה עד יום אחד. בסיום התהליך תדרשו להגיע ישר לבית המלון שהזמנתם ותצטרכו לקחת אליו הסעה שאושרה בתקן SHA+. בעת ההגעה תכנסו לבידוד בחדר המלון עד מתן קבלת התשובה השלילית.

 

בסיום היום ה-1 ובעת קבלת תשובה שלילית – ברגע שיצאתם שליליים בבדיקה תוכלו לטייל ולעבור ליעדים אחרים בתאילנד. לפני המעבר עוד במלון תקבלו גם את ערכת הבדיקה המהירה (ATK) שעליהם שילמתם מראש. אם יופיעו לכם תסמינים במהלך השבוע אתם מתבקשים לבצע את הבדיקה ולדווח עליה דרך האפליקציה (MorChana).

 

בסביבות הימים 6-7 – אם לא תרגישו סימפטומים עד סביבות היום ה 6-7, תתבקשו לבצע את הבדיקה (ATK), לדווח עליה לצוות המלון שבו תשהו וגם לדווח על התוצאה באפליקציה בהתאם, גם אם נדבקתם וגם אם לא. צוותי המלונות ממליצים למטיילים להיות במעקב עצמי על כל שינוי בסימפטומים או עליה בחום וליידע אותם בהתאם.

 

מידע על מערכת תאילנד פס (Thailand Pass)

 

הכניסה לתאילנד היא לא פשוטה כמו שהייתה לפני הקורונה. כיום, יש מספר הגבלות והמטיילים נדרשים להציג כמה מסמכים. אחד מהמסכים שמבקשים הוא אישור הכניסה COE, שכל מי שנכנס לתאילנד מחויב שיהיה לו. אך בתחילת נובמבר מערכת חדשה קלה ונוחה יותר תיכנס לפעולה תאילנד פס (Thailand Pass).

 

תאילנד פס היא מערכת אינטרנית שמטפלת באפקטיביות בכל המסמכים הדרושים כדי לקבל את האישור כניסה לתאילנד. מה שהופך אותה לטובה יותר היא היכולת לאסוף את מסמכי הטיסה והבריאות ותפשט לנו את מילוי הטפסים של טפסי הכניסה שצריך למלא בעת ההגעה.

מערכת תאילנד פס נדרשת לכל המטיילים תאילנדים וזרים אשר עומדים באחד מהתנאים הבאים:

 1. מטיילים שמחוסנים 2 חיסונים ומאחת מהמדינות המאושרות – כאמור ישראל אחת מהמדינות שאושרו לטייל בתאילנד עם בידוד רק בלילה ה-1 ובעת מתן תשובה שלילית יכולים לטייל איפה שרוצים במדינה. נדרש להזמין לפחות לילה 1 במלונות מתקן ASQ או SHA+.
 2. תוכנית ארגז החול למטיילים שמחוסנים 2 חיסונים מכל המדינות בעולם – כניסה דרך אחת מתוכניות ארגז החול שאושרו והם: בנגקוק, פטאיה, הואה הין, צ'אנג מאי, פוקט או קוסמוי. הם נדרשים לעבור שם 7 לילות באחד ממלונות SHA+ לפני שיוכלו לעבור למקומות אחרים בתאילנד.
 3. לא מחוסנים תחת תוכנית בידוד – לא מחוסנים או מחוסנים רק חיסון 1 יכולים לטייל לתאילנד. חובה עליהם לעבור תוכנית 10 לילות במלון בידוד מסוג ASQ או AQ, לפני שיוכלו לצאת לטייל.

מה ידרש להציג במערכת? אלו הם הדרישות שהמערכת תבקש ממכם לפני שתקבלו את קוד ה-QR שיאפשר לכם להיכנס לתאילנד.

 • דרכון.
 • תעודת מתחסן (2 חיסונים).
 • ביטוח רפואי שמכסה לפחות 50,000$ הוצאות קורונה.
 • אישור תשלום על מלון מסוג ASQ או SHA+.
 • צילום של ויזה לתאילנד אם עשיתם בשגרירות להאריך את השהייה.

מערכת התאילנד פס מייצרת QR קוד, כדי לקבל את הקוד תצטרכו להירשם באתר:

https://tp.consular.go.th

להכניס פרטים אישיים ולעלות את כל המסמכים שצויני בפיסקה הקודמת. המערכת תהיה זמינה מה-1.11 בשעה 09:00 בבוקר. אם תאושרו, תקבלו למייל שלכם QR קוד או מספר זהות מהמערכת שבאמצעותו תראו בכניסה לתאילנד. 

כל התהליך עם המערכת לוקח בין 3-5 ימים וכפוף לשגרירות תאילנד, במדינה שממנה נשלחה הבקשה. מומלץ להגיש את הבקשה 7 ימים לפני ההגעה לתאילנד. 

למטיילים שמגיעים דרך הים או היבשה או ל-AHQ הכוונה לטיפול בבית חולים ולכל אלו שמגיעים לתאילנד לפני ה-1.11, נדרשים להשתמש ולהוציא COE דרך המערכת שכבר קיימת.