עונות מזג האויר בתאילנד

אתם יודעים מה טוב בתאילנד? זאת אומרת, חוץ מהחופים המדהימים, זה ברור. וכן,

חוץ מהקניות האינסופיות, המסיבות, הפאבים והמסעדות. אז כן, חוץ מכל אלה, יודעים מה עוד טוב בתאילנד? מזג האויר בתאילנד. נכון, הוא אמנם די הפכפך ועלול להפתיע, אבל עדיין מדובר ביעד מתוייר ופופולרי במשך כל ימות השנה, ככה שאם קצת גשם לא מרתיע אתכם, עשיתם בחירה טובה. ואל תשכחו שתאילנד היא מדינה טרופית עם אחוזי לחות גבוהים, כלומר, לא משנה כמה גשם יירד עליכם, קור אתם לא תרגישו. ולא משנה כמה גשם יירד עליכם, תאילנד מהנה ושופעת אטרקציות בכל תנאי מזג אויר, ככה שמשעמם לא הולך להיות לכם. זה לא שאתם הולכים להיות סגורים במלון, שכחו מזה.

ובכל זאת, נהוג לחלק את מזג האויר בתאילנד לשלוש עונות – העונה הקרה, העונה החמה והעונה הגשומה. אבל זוכרים מה אמרנו קודם? גם כשהיא גשומה, תאילנד לא באמת קרה ולכן ישנה חלוקה נוספת – העונה היבשה והעונה הגשומה. אתם תחליטו איזו חלוקה אתם מאמצים, אנחנו בכל מקרה נספר לכם על כל האפשרויות:

העונה הקרה – נובמבר עד פברואר

אולי תופתעו לשמוע, אבל אלה החודשים האידיאלים לטיול בתאילנד. לא חם מדי, הגשמים הכבדים כבר פחות או יותר מאחורינו ובין לבין יש כריסמס שמביא איתו שלל מסיבות סוף שנה מטורפות. בקיצור, זה הזמן. איך שלא תסתכלו על זה, מזג האויר בתקופה הזו נוח ונעים יחסית, אבל כמובן שתצטרכו לשלם על התענוג הזה קצת יותר מאשר הייתם משלמים לו הייתם בוחרים בתקופה אחרת. למשל, בעונה החמה.

העונה חמה – מרץ עד מאי

כמה חמה? חמה. חמה מאד. הכי חמה שיש לתאילנד להציע. אלה חודשים שיגרמו לכם להרטב, ולאו דוקא בגלל הגשם, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. אלה חודשים שמזיעים בהם ולכן מומלץ לבלות אותם בקניונים ממוזגים, בבריכה של המלון או בחופים. כמו שאמרנו, תמיד יהיה מה לעשות בתאילנד, אבל עבור אנשים שסובלים מחום החודשים האלו יכולים בהחלט להיות מעיקים.

עד כאן, העונות היחסית יבשות של תאילנד. אלה עונות שגשמים ממעטים לרדת בהן, אף על פי שתמיד יש הפתעות. מכירים מונסונים? גשם משום מקום? עזבו גשם, אנחנו מדברים על מבול. מבול כשהשמש זורחת בשמיים. הנה זה בא, תוציאו מטריות.

העונה הגשומה – יוני עד אוקטובר

עונת המונסונים. עונה של גשמים עזים. גשמים שיכולים להמשך דקות ספורות ומנגד יכולים להמשך שלוש וארבע שעות ברצף. זו עונה שהשמש תזרח בה במלא תפארתה וכמה שעות מאוחר יותר לא יהיה לה זכר. זו עונה שגשם חזק ישטוף בה את הרחובות וכמה דקות מאוחר יותר לא יהיה לו זכר. כן, ממש ככה. עונה שבה הגשם והשמש שלובים זה בזה. גם הצפות הן לא מילה גסה ובהחלט ייתכנו כאלה פה ושם. בקיצור, זו עונה מפתיעה, משוגעת ורטובה במיוחד ועדיין, למרות כל אלה, מדובר באחת העונות המתוירות ביותר, בעיקר כי היא נופלת בתקופה בה רבים יוצאים לחופשות קיץ ברחבי העולם. אז מה עושים? מטיילים! יש מספיק דברים שאפשר לעשות גם כשהשמיים ממטירים. קודם כל, מזג האויר ימשיך להיות חם ולח, ככה שאם מדובר בטפטוף, זה לא אמור למנוע מכם את הפעילות המתוכננת ובטח שלא לשבש לכם את היום. במקרים קיצוניים יותר, בהם יירד גשם חזק, מומלץ לתפוס מחסה ולבלות את הזמן במסעדה חמימה או באחד הפינוקים היותר נפוצים שיש לתאילנד להציע…תגידו, מתי בפעם האחרונה נהנתם ממסאז' טוב?

עכשיו אנחנו רוצים להבהיר משהו, המונסונים יכולים להפתיע בכל רגע ובכל עונה. אבל הם לא אמורים להפריע יותר מדי במהלך הטיול ותופתעו לגלות כמה מהר השמש תשוב לזרוח מיד עם הפסקם. בכל מקרה, הסוד הוא בתכנון. לכל איזור ואי בתאילנד יש תנאי מזג אויר שונים. בגדול התמונה די זהה, אבל ממוצע ימי הגשם החודשיים בהחלט משתנה ממקום למקום. ממליצים לכם לבדוק זאת בשלב מוקדם כדי לדעת כיצד לתכנן נכון את הטיול. מה שלא יהיה, סביר להניח שלא תצליחו לחמוק לחלוטין מגשמי פתע, ויודעים מה, לגמרי טוב שככה. זו אחת החוויות המהנות והייחודיות לתאילנד, קבלו אותה בחיוך ואהבה.

 מזג האוויר ביעדים נוספים: