צוות המרכז למטייל אסף לפניכם מידע חשוב במיוחד למטיילים הישראלים שזה ביקורם הראשון בתאילנד, טיפים, אזהרות, חוקים ועצות לכללי התנהגות למטייל בתאילנד ורשימת טלפונים וכתובות חשובים למקרי חירום רק שלא נצטרך.

אבל חשוב מאוד להדפיס דף זה ולשמור על כל צרה שלא תהיה, יש לכם תמיד מענה ועזרה, אם אתם נמצאים במלון הרימו טלפון לדלפק הקבלה וישמחו לעזור לכם , או שיפנוו אתכם למספר טלפון חירום לבקשתכם.

בכל מקום שלא תהיו בתאילנד היו בטוחים שיש לכם גב ואתם לא לבד. בכל מצב חירום חשוב גם לציין ניתן לפנות בכל שעות היממה לבית חב"ד על-מנת לקבל סיוע ראשוני.  אז לפני שטסים לא לשכוח להדפיס ולשמור.

משטרה: 191
משטרת תיירות: 115
מכבי אש: 199
אמבולנס: 02-255-1133/6

אובדן דרכון
אם איבדתם את דרכונכם גשו מיד לתחנת המשטרה הקרובה להוציא טופס דו"ח משטרתי.
וצרו קשר עם שגרירות ישראל בבנגקוק לקבלת הסבר פרטני.

שגרירות ישראל:
כתובת: Sukumvit Soi 19, Ocean Tower II, 25th floor
שעות קבלת קהל: ימים ב-ו 10:00-12:00
טלפון: 662-2049210
פקס: 662-2049255
דואל : info@bangkok.mfa.gov.il

בית חב"ד בנגקוק
108/1 Ram Butri Banglumpoo
Bangkok, 10200

טלפון: (66)2-2626388
פקס: (66)2-6291153
מספרו האישי של הרב נחמיה:
081-869-5164 (מחוץ לתאילנד: 6681-869-5164+)
דואל : bkk@chabadthailand.com


בתי חולים: מצבי חירום רפואיים

לפניכם מספרי טלפון של בתי הרפואה נבחרים בתאילנד.

בנגקוק:

Bangkok Hospital
New Petchabury Road. Soi Soonvijai
02-310-3344 (מחוץ לתאילנד: 662-310-3344+)

Bumrungrad Hospital
33 Sukhumvit 3 (Soi Nana)
02-667-2999 (מחוץ לתאילנד: 662-667-2999+)

בית החולים פרטי, מערבי ברמה גבוהה ביותר. צוות בית החולים דובר אנגלית

BNH Hospital
9/1, Convent Road, Silom Bangkok 10500, Thailand
02-632-0550 (מחוץ לתאילנד: 662-632-0550+)

צ'אנג מאי:

Chiang Mai Ram Hospital
053-224-861 (מחוץ לתאילנד: 665-322-4861+)

פוקט:

Bangkok Hospital in Phuket
1 Hongyok Utis Rd., Muang District,
Phuket, 83000
(66)7-6254425מחוץ לתאילנד

קו סמוי:

Bangkok Hospital in samui
57 Moo 3, Thaweerat Phakdee Road, Bophut
(66)7-7429540 מחוץ לתאילנד

אין במסירת שמות בתי חולים ומרפאות אלה משום המלצה עליהם ו/או על טיב השירות הרפואי הניתן על-ידם


איסתא ואל על

איסתא מוקד חירום
טל בארץ 24 שעות 037777767

נציגות שירות ומידע בבנגקוק:
סניף המרכז למטייל הראשי ברחוב הקוואסן
קומה ב'
שעות פעילות
א-ד 18:00 – 13:00
ה 13:00 – 20:00
טל : 6682-081-7109+

אל על נציגות בבנגקוק
662-6716151+

כללי התנהגות למטייל בתאילנד

רבים מהמטיילים המגיעים לתאילנד (ולצערנו בעיקר הישראלים) אינם מודעים לתרבותם של התאים, מה שיוצר לפעמים חיכוכים ועימותים לא נעימים. בדף זה מוגשים לכם כמה כללי התנהגות שיעזרו לכם לעבור את הטיול בכיף ולהשאיר רושם טוב. ע"י יישום כללים אילו תוכלו גם להתוודות לתרבותם המעניינת של התאים.

כלל ראשון תהיו נחמדים! – כלל זה נכון לכל העולם והוא לא שונה בתאילנד. תנו יחס מכובד וזה גם מה שתקבלו.

קידת כבוד – התאים נוהגים לקוד קידת כבוד לשלום אחד לשני. בדרך כלל האדם הראשון שקד הוא הצעיר יותר או בעל המעמד הנמוך יותר. מטיילים המגיעים לתאילנד לא מוכרחים לקוד, אבל זה בהחלט עושה רושם ראשוני טוב על התאים. הקידה מתבצעת ע"י הצמדת שתי כפות הידים לחזה והשתחוות קלה.

נגיעות ראש – התאים נורא רגישים בכל הנוגע לנושא זה ומבחינתם זהו חוסר כבוד. הימנעו מנגיעות ראש או "צ'אפחות" למיניהן. אלה עם האדם נורא קרוב אליכם ואתם רוצים להראות חיבה.

חליצת נעליים – בכניסה למקדש או בית תאי מסורתי, נהוג לחלוץ נעליים לפני שנכנסים. התבוננו תחילה באדם הראשון הנכנס למקום. במידה והוא חולץ את נעליו, נהגו כך גם אתם.

כפות רגליים – השתדלו שלא להפנות את כפות רגליכם כלפי אדם מסוים או מקום קדוש. מבחינת התאים, הרגלים מסמנות משהו מלוכלך ומזוהם וזה מראה על חוסר כבוד מבחינתם כאשר מפנים אותם כלפי מישהו.

גילוי חיבה בציבור – התרבות התאית נורא צנועה. השתדלו שלא להגזים עם גילוי החיבה שאתם מראים בציבור. בעיקר נכון הדבר לגבי מטייל או מטיילת המגיעים לביקור ויוצאים לבלות עם בחור או בחורה מקומיים.

חיוך – לא מזיק אף פעם ובטח לא בתאילנד.

תמקחות – נהוג להתמקח בתאילנד על מחירים אבל לא בהגזמה. גם התאים יכולים לאבד את סבלנותם. אם תתווכחו במשך יום שלם על 20 באט, אל תתפלאו אם ינפנפו אתכם ברוגז. תמיד תזכרו שבשורה התחתונה 20 באט הם בסך הכל בערך 3 שקלים…

סבלנות – השפה התאית שונה מאוד משאר השפות המערביות. שוני זה גורם לחוסר וקשיי הבנה בין התאים למטיילים המגיעים לתאילנד. אם האדם שאתם מדברים איתו לא מבין אתכם, גלו קצת איפוק וסבלנות וחפשו מישהו שיוכל לתרגם בשבילכם

עישון במקומות ציבוריים– תאילנד גם הצטרפה לשאר מדינות המערב שאוסרות לעשן במקומות ציבורים , שימו לב לשילוט האוסר על עישון, גם שאתם בחוץ במקומות פתוחים כגון פארקים ציבוריים העישון בכל מתחם ציבורי כזה אסור.

השלכת אשפה– השלכת אשפה וגם בדל סיגריה תעלה לכם בקנס, יש מעט מאוד פחי אשפה ציבוריים שמפוזרים בעיר , אז לכל מי שעדיין מחפש היכן לזרוק את פחית המשקה שרוקן לפני שעות… טיפ קטן: קחו איתכם בתיק שקית


כללי התנהגות במלונות

בכל המלונות נהוג לקחת כעירבון פיקדון על החדר או על המפתח, במזומן או בכרטיס אשראי. אשר מוחזר אליכם בתום השהות. שימו לב לפני שאתם עוזבים את החדר שהכל תקין !!! במידה ושברתם משהו המלון רשאי לגבות עבור זה כרצנו.

מרבית המלונות לא ערוכים טכנית מבחינת גודל החדר לשהות של משפחה בחדר אחד, והמקסימום שניתן להכנס בחדר זה עד שלושה מבוגרים בלבד! הבאתם אורח או אורחת למלון? המלון ראשי לגבות כסף או לבקש דרכון כערבון.


התניידות בערים הגדולות

צורת ההתניידות בתוך הערים המרכזיות היא כה רב- גונית: מוניות, טוקטוקים, אפנוע או סירות טקסי, אוטובוסים, רכבות עליות ורכבות תחתיות, אך הדרך הפשוטה להגיע ממקום למקום בתוך העיר זה מונית או טוקטוק, למרות הפקקים.

תשתית הרכבות אינה מכסה איזורים רבים ותשתית האוטוביסים אינה ידידותית כלל לתירים ואף תאילנדים מקומיים מתקשים בלמצוא קו אוטובוס שהוא אינו בקו הרגיל והיום יומי שלהם.
כאשר העלות של נסיעה במונית עם מונה בתוך העיר נעה בין 80-150 באט בלבד ! כמחיר נסיעה באוטובוס עירוני בארץ . מונית בטוחה יותר ממוזגת ומביאה אותכם עד ליעד בלי להעזר במפות וכלי עזר ניווטיים…

הכי פשוט נכנסים למונית אומרים את שם המקום והמונה יופעל אוטומטית , במידה והנהג רוצה לסגור על מחיר אמרו לא תודה ועברו למונית שמאחוריו, בוודאי שמתם לב שיש מיליוני מוניות בבנגקוק.. פשוט תבחרו …

הכנסת סיגריות ואלכוהול לתאילנד

שלטונות המכס בתאילנד מאפשרים להכניס לתאילנד 10 חפיסות של סיגריות, מה שנקרא"גרוס" אחד, או פאקט. ובקבוק של ליטר אחד של אלכוהול. בלבד ! הקנסות בגין חריגה זו גבוהים מאוד (קנסות של כ 600 דולר לכל חריגה !!! ), וכוללים גם החרמה של הסיגריות והאלכוהול. האכיפה בעניין זה היא מוגברת.

כלומר, כל מי שקונה מעל ל"גרוס" של סיגריות בדיוטי פרי בישראל, ויותר מליטר של אלכוהול, ורוצה להביא עימו לתאילנד, חשוב לקחת בחשבון נושא זה.

אסור להכניס טבק לנרגילות, אסור להביא בקבוק אבסינט (למי שלא יודע או מכיר זה סוג של אלכוהול שלא חוקי בכמה מקומות בעולם כולל תאילנד) גם אם קניתם אותו בדיוטי פרי.

שימו לב !! לצערנו רוב עובדי הדיוטי פרי אינם מודעים לחוקי המכס של כל מדינה ועלולים להטעותכם שכל עוד קניתם בדיוטי פרי אין הגבלה לכמות הסגריות והאלכוהול שתכניסו למדינה זו או אחרת.

בנוסף, מותר להעלות נוזלים למטוס בטיסות פנימיות/בינלאומיות, עד 100מ"ל, באריזה שבה מצויין התכולה. לנוזלים שנקנו בדיוטי פרי וארוזים באריזתם המקורית אין הגבלה.

סמים ואלכוהול – השימוש בסמים אסור בתאילנד. גם כאלה שנחשבים קלים במדינות מסוימות, העונשים הצפויים במקרה הטוב הם קנסות גבוהים וגירוש מהמדינה מרוששים. מעצר או מאסר שהעונש המירבי הוא מוות! כחלק ממאבק בנגע הסמים במדינה, הממשלה מתגמלת ונותנת למשטרה יד חופשית. ושוטר יכול לדרוש מכל עובר אורח לבצע עליו חיפוש, ואפילו בדיקת שתן במקום. האלכוהול מותר בתאילנד, אך במקומות מסויימים מכירתו מוגבלת בשעות. ברשתות הקניות נועלים את מקרר האלכוהול בשעות אלו. רצוי להצייד מראש.