בנגקוק, עיר הבירה של תאילנד, עשירה באטרקציות ומקומות ייחודיים והיסטוריים. בין המקומות הללו יש לא מעט מקדשים מרהיבים שבהם ניתן לבקר במהלך הטיול.

ארמון המלך

ארמון מלך תאילנד נבנה בשנת 1782. בעבר שימש כמקום משכנם של מלכי המדינה, וכיום מהווה מקום לטקסים ואטרקציה תיירותית למבקרים. למרות שמלך תאילנד מתגורר בארמון אחר בעיר, ארמון המלך העתיק מושך אליו אליו תיירים מידי שנה, המגיעים לחזות ביופיו ובמבנים הארכיטקטוניים הייחודיים שהוא מכיל. בארמון המלך נערכים סיורים מודרכים, כך שניתן לסייר בין המבנים תוך האזנה להסברים בשפה האנגלית, אותם מעבירים מדריכים מקצועיים.

ישנם מבנים ארכיטקטוניים ייחודיים המצויים במתחם ארמון המלך, כמו למשל המאוזולאום המלכותי, בו נמצאות צנצנות העפר של בני המלוכה שנפטרו ומוזיאון הנשק המלכותי בו ניתן להכיר את נשקי העבר התאילנדים. נוסף לכך, תוכלו לחזות בבניין שנקרא Dusit Audience Hall, המוצב על גבי צלב עשוי שיש. מבנה נוסף במתחם, עשוי שיש, הוא Lak Muang. את המבנה בנה המלך ראמה הראשון במטרה שיהווה בית לרוחות רפאים. לפי האמונה התאילנדית, הרוחות הללו בעלות כוחות על טבעיים ובאפשרותן להגן על בנגקוק, לסייע ללידה ולהגשים חלומות.

ארמון וימנמק, אף הוא אחד מבין המבנים המרהיבים שבמתחם ארמון המלך. הוא עשוי עץ טיק זהוב ומכיל מוזיאונים וחפצי אמנות ייחודיים. נוסף אליו, תוכלו לבקר בארמון סואן פאקד, שהוא למעשה מתחם בעל 5 בתים, כשבכל אחד מהם ניתן לחזות במגוון עתיקות ופריטים ארכאיים.

מקדש האזמרגד \ פרא קאו – Wat Phra Kaeo

במתחם ארמון המלך שוכן מקדש האזמרגד. המקדש מכיל כ- 100 מבנים ייחודיים המאופיינים בפסיפסים וגגות זהובים, כשבלב המקדש מצוי פסל של בודהה עשוי אבן ירקן. המקום נחשב כקדוש בעיני התאילנדים, לכן רבים מגיעים אליו בכדי להתפלל ולשהות בקרבת הפסל. אגב, מלך תאילנד דואג להחליף את החלוק המצוי לגופו של הפסל, 3 פעמים בשנה, זאת משום הפסל נתפס כקדוש והוא טומן בחובו עבר עשיר.

מקדש פו – Wat Pho

אחד המקדשים העתיקים ביותר בבנגקוק הוא מקדש פו, בו שוכן פסל בודהה (בתנוחת שכיבה) רחב היקף, זהוב ומעוטר בפנינים. זהו המקדש הגדול ביתר בבנגקוק, והוא אף מכיל את הכמות הגדולה ביותר של פסלי בודהה. המבנה שופץ ונבנה מחדש עם הפיכתה של בנגקוק לעיר הבירה של תאילנד, לכן נראותו שונה מנראות המבנה המקורי. אגב, מקדש פו הוא גם בית ספר לעיסוי תאילנדי, ואף נחשב כאוניברסיטה הראשונה של המדינה.

מקדש סקט – Wat Saket

המקדש נבנה בשנת 1800 (תקופת השלטון של המלך ראמה החמישי), והוא מכיל הר זהוב כשבקצהו יש פגודה (מגדל בגובה 80 מטרים). מהמגדל ניתן לחזות בנוף עוצר נשימה וייחודי של בנגקוק.

מקדש ארון – Wat Arun

נקרא גם מקדש הזריחה או מקדש השחר, על שמו של ארון, אל השחר ההודי. במתחם המקדש יש לא מעט מבנים, אך המרשים מבניהם הוא המבנה המשובץ שברי פורצלן ואריחי חרסינה בצבעים ייחודיים.

מקדש טראימיט – Trai Mit

אחד המאפיינים העיקריים של המקדש הוא פסל בודהה מוזהב בגובה 3 מטרים, הקיים בין 700 ל- 800 שנה. הפסל המוזהב הוסתר במשך שנים רבות בתוך פסל גבס גדול, זאת בכדי שלא יבזזו או יהרסו אותו במלחמה. בשנת 1955, הועבר הפסל למבנהו החדש ורק בשלב זה התגלה פסל הזהב שנחשב כיום כאוצר לאומי ייחודי.

מקדש בנצאמאבופיט – Benchamabophit

המקדש שוכן באזור ארמון צ'יטרדלה, והוא אחד המקדשים הייחודיים של בנגקוק, זאת משום שהוא מכיל פסלי בודהה מברונזה ומגוון רחב של מוצרי כמורה אירופאיים. כמו כן, הוא בעל נראות ייחודית המאופיינת בחלונות זכוכית ססגוניים.

מקדש סותת – Suthat

אחד המאפיינים של המקדש הנוכחי, הוא ציורי הקיר שמעטרים אותו מימי המאה ה-19. לצד דמויות ייחודיות של בודהה, ועיטורים מרהיבים, ניתן למצוא גם גילופי עץ יפיפיים על דלתו של המקדש.

 

בנגקוק מכילה כמה וכמה מקדשים חשובים ומשמעותיים לאוכלוסייה התאילנדית. במהלך טיול בתאילנד, מומלץ להגיע למקדשים הללו ולהכיר את התרבות והמקומות הקדושים במדינה. בהגיעכם למקדשים, כבדו את המקום והקפידו להיצמד להוראות הכניסה למתחם. לרוב, תידרשו להיכנס בלבוש צנוע וללא נעליים. כמו כן, ישנם מקומות בהם הצילום אסור. רצוי לתכנן את הביקור במקדשים מבעוד מועד, ולברר אודות מחיר הכניסה למקדש.