הטיול לתאילנד טומן בחובו לא מעט חוויות, כשבין האטרקציות השונות, מומלץ להגיע לבקר גם במקדשים שונים, ולהכיר את התרבות התאילנדית מקרוב. אחד היעדים הייחודיים ביותר בתאילנד, הוא לא אחר מאשר פטאיה, בו מומלץ לבקר במקדש האמת: מבנה עץ מרהיב ומיוחד. סקרנים? כל הפרטים במאמר.

פטאיה כיעד תיירותי מבוקש

נדמה שלאחרונה התדמית של פטאיה משתנה לטובה, והיא הופכת ליעד מבוקש בקרב לא מעט תיירים כמו גם משפחות עם ילדים. היא ממוקמת כשעתיים נסיעה מבנגקוק, מה שהופך אותה ליעד פוטנציאלי בעבור רבים, ואם לא די בכך, היא מעניקה שפע של בתי מלון איכותיים, לצד שלל אטרקציות שונות.

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של אטרקציות בפטאיה, כמו גנים טרופיים, פעילויות ייחודיות, פארקי מים ואתרים מרהיבים, כשאחד מהם הוא מקדש האמת. המקדש הוא יעד חובה לכל תייר, ולא רק בשל יופיו המיוחד, אלא גם כדי להכיר זווית נוספת של התרבות התאילנדית.

מהו מקדש האמת?

מקדש האמת ששוכן בפטאיה, הוא מבנה עצום שגובהו מעל 100 מטר והוא בין המקדשים המרהיבים ביותר בתאילנד, זאת משום שבנייתו ייחודית ומרתקת: כולו מגולף בעץ (בעבודת יד) ואינו מכיל מסמרים כלל. בניית המקדש החלה בשנת 1981, ולמעשה עבודות הבנייה במקדש ממשיכות, אך זה לא מונע כניסת תיירים לאתר, ויתרה מזאת – זה אפילו מרתק לחזות בתהליך הבנייה הייחודי.

לשקף את התרבות התאילנדית

במקדש ניתן למצוא מגוון רחב של פסלים, מדרגות מעוצבות, קשתות ומיצגים שונים שמבטאים אלמנטים ייחודיים באמונה התאילנדית, כמו גם של דתות המאפיינות את המזרח. למשל, על הצריחים ניתן לראות את דמויותיהן של 4 הבתולות: דמות אחת מחזיקה בידיה ספר ומשקפת את הקדמה והמדע, דמות אחרת גולפה כשהיא אוחזת לוטוס, מה שמגלם את הפילוסופיה המקומית, דמות נוספת משקפת את חיי האדם, כשהיא גולפה לצדם של תינוקות וזקנים ואילו הדמות הרביעית מייצגת שלום באמצעות יונה.

חשוב לציין שבשונה ממקדשים אחרים בתאילנד, אל מקדש האמת לא מגיעים מקומיים על מנת להתפלל, אלא מדובר במקדש שמייצג את האמונות השונות במזרח, לרבות המיתולוגיה המקומית. במקדש ניתן להכיר מקרוב את הפילוסופיה והאומנות התאילנדית, כשבין האלמנטים במבנה, ניתן לחזות בפסלים של בעלי חיים כמו גם פסלי בודהה ייחודיים, שכן, הפסלים והמיצגים השונים משקפים לתיירים את התרבות האסייתית באופן לא שגרתי ומרתק במיוחד.

מלבד זאת, ישנן פעילויות שונות באזור, כמו רכיבה על סוסים, מופעי פולקלור, מסעדה מקומית, דוכני אוכל ואפילו שיט באגם. יתר על כן, תוכלו לבקר בבית המלאכה שנמצא סמוך למקדש, בו עמלים מידי יום אמנים רבים במלאכת גילוף העץ. שעות הפעילות של האתר הן 8:00-17:00 ומידי חצי שעה נכנסת קבוצת תיירים למקדש, כשיש לציין שהכניסה לאתר היא בתשלום.

 

לסיכום, פטאיה היא בין היעדים המפתיעים והמיוחדים ביותר בתאילנד, והיא מעניקה למבקרים שלל אטרקציות וחוויות ייחודיות, כשבין היעדים הבולטים, נמצא מקדש האמת. המקדש הייחודי והמרהיב, מהווה חוויה בלתי נשכחת, ומאפשר לתיירים ליהנות ממיצגים לא שגרתיים. מגיעים לפטאיה? אל תוותרו על ביקור במקדש האמת.