משולש הזהב, SOP RUAK, הוא למעשה נקודת ההצטלבות בין תאילנד, לאוס ובורמה והוא מהווה מוקד משיכה ללא מעט תיירים שמטיילים באזור הצפון. אם אתם מתכננים טיול לתאילנד, אין ספק שמשולש הזהב הוא יעד שכדאי ורצוי להגיע אליו, ולכן, ריכזנו בעבורכם את כל המידע הרלוונטי.

מהו משולש הזהב?

בעולם יש כמה וכמה מקומות שמורכבים משלוש אזורים גאוגרפיים שונים שיוצרים משולש, כשאחד מהמקומות הללו נמצא בצפון תאילנד. למעשה, ההצטלבות בין בורמה, לאוס ותאילנד יוצרת את משולש הזהב של תאילנד. נוסף לכך אותה נקודת הצטלבות מפגישה גם בין הנהרות הרואק והמקונג.

משולש הזהב הוא אחד מבין האזורים הגדולים ביותר של תעשיית האופיום באסיה (ייצור והפצת האופיום למדינות מערביות), כשבעבר שלטו בו כנופיות של מבריחי סמים והוא אף ידע לא מעט אירועים, כשאחד מהם מגולל את סיפור הלחימה בין צבא הלאומנים של סין לבין מורדים קומוניסטים, בשל הרצון לשלוט באזור ובסחר באופיום. לאחרונה, הרשויות בתאילנד הצליחו להפחית את סחר הסמים במשולש הזהב, כשכיום רוב ההרואין אינו מגיע מאזור תאילנד, אלא מאפגניסטן.

אזור תיירותי ומבוקש

בשנים האחרונות ניכר כי משולש הזהב הפך לאזור תיירותי ומבוקש בקרב לא מעט תיירים שבוחרים מידי שנה בטיול לתאילנד. בשנות ה90 המקומיים הקימו באזור אתרים שונים, ובכך סייעו רבות לתיירות המקומית. כיום, ניתן להגיע למשולש הזהב, בין היתר, באמצעות טיול ג'יפים בצפון תאילנד, כשהחוויה העיקרית היא השיט בנהר המקונג, ישירות אל השוק בלאוס (או יותר נכון, האי DON SAO הממוקם בנהר ומשויך ללאוס). בשוק ניתן לרכוש מגוון רחב של פריטים, החל מתיקים וארנקים ועד לסיגריות ומזכרות מקומיות, כשכל הסחורה בשוק נמכרת במחירים אטרקטיביים במיוחד. אגב, הכניסה לאי אינה מצריכה דרכון.

כאמור, במשולש הזהב הוקמו אתרים תיירותיים ייחודיים, המהווים מוקד משיכה לתיירים מכל העולם, בין האתרים הללו ראוי למנות את פסל בודהה המוזהב והגדול, את מתחם דוי טונג ואת היכל האופיום.

פסל בודהה

לכבוד יום הולדתה ה60 של הנסיכה סירקיט, נבנה הפסל המוזהב. אם גודלו העצום אינו מספיק, הרי שלצדו שוכנים שני פסלי פילים גדולים. כיאה לאזור תיירותי, באזור תוכלו למצוא דוכני מזון כמו גם דוכני מזכרות.

דוי טונג

מתחם DOI TUNG מכיל לא מעט גנים מרהיבים ונופים ייחודיים, לכן רבים בוחרים להגיע לאזור ולהתרשם מהצמחייה היפיפייה.

היכל אופיום

המוזיאון הייחודי שממוקם באזור משולש הזהב, מעניק לתיירים מבט היסטורי אודות עולם הסחר של האזור, בימים בהם שלטו בו כנופיות וסוחרי סמים, כמו גם מיצג של כלי עישון שונים. אגב, באזור ישנו מוזיאון נוסף וקטן יותר שעוסק אף הוא בתעשיית האופיום באזור והוא נקרא בית האופיום.

 

משולש הזהב הוא בין האתרים הייחודיים ביותר בצפון תאילנד, כשניתן להגיע אליו באמצעות טיול ג'יפים מודרך (במהלכו תוכלו ליהנות מחוויית קניות בשוק בלאוס). באזור יש לא מעט אתרים תיירותיים, כשבמהלך הטיול באזור, לא תוכלו לפספס את פסל בודהה המוזהב, וזאת הודות לגודלו העצום. מתכננים טיול בצפון תאילנד? אל תוותרו על ביקור במשולש הזהב, מאחר ומדובר באזור ייחודי, מרהיב ואטרקטיבי במיוחד.