בירת תאילנד, מהווה מוקד תיירותי פופולארי, לא רק בשל העובדה שנמל התעופה ממוקם באזור ומיליוני תיירים מגיעים לנפוש בעיר, אלא בזכות מגוון רחב של אטרקציות, אירועים וחוויות תרבות שונות. בין שלל האירועים שמתקיימים בבנגקוק, יש לא מעט פסטיבלים שכדאי ורצוי להכיר:

יום הולדת למלך תאילנד

האוכלוסייה התאילנדית רוכשת כבוד גדול למלך, שכן הוא נחשב לאהוב ואהוד בקרב תושבי המדינה. מידי שנה בחודש דצמבר, נערכת חגיגה גדולה לכבוד יום הולדתו, הכוללת תפאורה מלכותית, תמונות של המלך, מוזיקה מסורתית ואם לא די בכך, תושבי תאילנד מעטרים את בתיהם כיאה לחגיגה.

אגב, יומיים לפני יום הולדתו של המלך נערך מצעד הצבעים, בו חיילי המשמר המלכותי משתתפים במצעד כשהם לבושים במדים צבעוניים ובמהלכו מתקיים טקס השבעת אמונים למלך.

פתיחת השנה האזרחית

בלילה האחרון של חודש דצמבר, רגע לפני שהשנה האזרחית החדשה מגיעה, יש לא מעט מקומות ברחבי בנגקוק שמציינים את בואה במוזיקה, הופעות וחגיגות. ראש השנה התאילנדי, נחגג בחודש אפריל (מאחר והוא מתבסס על לוח השנה הבודהיסטי), אך למרות זאת, מקומות רבים ברחבי העיר נוהגים לציין את פתיחת השנה האזרחית.

אגב, בלא מעט מלונות בבנגקוק, חוגגים את פתיחת השנה האזרחית במגוון הופעות וחגיגות בלובי המלון, לכן מוטב לוודא מה התוכניות של בית המלון שבו אתם עתידים לשהות.

ראש השנה הסיני

בחודש פברואר בצ'יינה טאון שבבנגקוק נחגג ראש השנה הסיני בפסטיבל מרהיב, ססגוני ועשיר באלמנטים מהתרבות הסינית. לצד מוזיקה מסורתית, ריקודים ייחודיים, רחובות מקושטים וזיקוקים, ניתן ליהנות ממאכלים סיניים משובחים שנמכרים במגוון מוקדים במהלך תקופת הפסטיבל.

ראש השנה התאילנדי

הסונגקראן, ראש השנה התאילנדי, נקרא גם חג המים, זאת בשל העובדה שהפסטיבל כולל לא מעט מלחמות מים ברחבי המדינה. הפסטיבל, שנחגג באפריל, מסמל את פתיחת השנה התאילנדית, ובין היתר, מטרתו להודות על גשמי הברכה במדינה, שכן מזג האוויר בתאילנד ידוע כהפכפך. אירועי הפסטיבל מאופיינים במגוון רחב של חגיגות כמו תהלוכות רחוב, ריקודים מסורתיים, תחפושות ועוד. האמונה היא שהמים מטהרים את החטאים של השנה שחולפת, לכן אל תתפלאו אם תבחינו באנשים ששופכים מים מחלונות ביתם לעבר העוברים והשבים ברחוב.

טיפ: אם אתם מתכננים להגיע לתאילנד בתקופת הפסטיבל, רכשו כיסויים עמידים למים למכשירים הסלולריים שלכם כמו גם למסמכים חשובים שמאוחסנים בתיק עמו אתם מטיילים.

פסטיבל לוי קראטונג

מידי נובמבר נערך פסטיבל ייחודי וזוהר ברחבי תאילנד, הכולל כמה וכמה מופעים מרהיבים בעיר הבירה בנגקוק. הפסטיבל, שנקרא גם פסטיבל האורות או הלוטוס הצף הוא אחד הפסטיבלים המרשימים ביותר במדינה, שכן הוא כולל מופע זיקוקים ייחודי, מופעי פולקלור מסורתיים וחגיגות ססגוניות. גולת הכותרת של הפסטיבל הוא משט הסירות בנהר. הסירות הללו מקושטות ומעוטרות בפרחים והמשט הנו מחזה מיוחד ובלתי נשכח.

יום הולדת למלכה

יום הולדתה של המלכה התאילנדית נחגג בחודש אוגוסט, ולכבודו כל העיר מקושטת ומעוטרת במגוון רחב של צבעים ואלמנטים דקורטיביים לצד מופעים וחגיגות ברחבי העיר.

פסטיבל הבירה

בין החודשים נובמבר לינואר, נערך פסטיבל הבירה התאילנדי כשבכמה וכמה מוקדים ברחבי תאילנד מקימים גני בירה ייעודיים לטובת התיירים והמקומיים ובחלקם אף נערכים מופעי מוזיקה, ריקודים וחגיגות. בבנגקוק תוכלו למצוא את אחד מגני הבירה הייחודיים ביותר, הממוקם במרכז הסחר העולמי פלאזה.

 

יש לא מעט אירועים ופסטיבל בבנגקוק לכל אורך השנה, החל מראש השנה הסיני ועד לפסטיבל הבירה התאילנדי. בררו אילו פסטיבלים מתקיימים במהלך שהותכם בתאילנד, ואל תחמיצו את ההזדמנות לקחת חלק באירוע מסורתי ומיוחד.