בחודש נובמבר נערך בתאילנד אחד הפסטיבלים המיוחדים והמרהיבים ביותר, בו השמיים מתמלאים בכדורים פורחים מוארים בנרות, ומי הנהר מתקשטים בסירות המכילות מנחות ייחודיות. אין ספק שאת פסטיבל לואי קראתונג אתם ממש לא רוצים להחמיץ.

מהו פסטיבל לואי קראתונג?

יש לא מעט פסטיבלים בתאילנד, וביניהם תמצאו את פסטיבל לואי קראתונג (Loy Krathong), שהוא פסטיבל מסורתי שנחגג עם תום עונת המונסונים ובהתאם ללוח השנה התאילנדי. במשך מאות שנים חוגגים התאילנדים בתקופה זו ומודים לאלת המים "פרה מיי קונגקה" על הגשמים המבורכים והשפע שניתנו להם בשנה שהסתיימה. את האירועים מציינים בכל רחבי תאילנד, כשהשמיים מעוטרים באורות מרהיבים והופכים את הפסטיבל לייחודי ובלתי נשכח.

הפסטיבל נחשב למרכזי ומשמעותי בעבור התאילנדים, מאחר והם עוסקים לא מעט בתחום החקלאות והמים מהווים עבורם מקור חשוב במיוחד, לכן הם מודים לאלת המים ומתפללים אליה על מנת שתמשיך להעניק להם מי גשמים בשפע.

הפסטיבל אמנם נחגג בכל רחבי תאילנד, אך ההמלצה הרווחת היא לשהות בבנגקוק, בצ'אנג מאי או בסוקותאי במהלך ימי החגיגה. למרות שיש לא מעט אטרקציות בבנגקוק, בימי הפסטיבל מוטב להגיע לאחד הפארקים הסמוכים לנהר "צ'או פראיה" ולהשתתף בחגיגה המוארת והמרהיבה הזו. אם אתם מתכננים לשהות באזור הצפון בימי הפסטיבל, תוכלו להגיע לנהר "פינג" או לכל מקור מים גדול. מלבד זאת, הפסטיבל כולל כמובן מגוון רחב של דוכני אוכל, מופעי רחוב ייחודיים וזיקוקי דינור.

מהי משמעות השם?

קראתונג הן סירות קטנות, אותן ניתן לרכוש בדוכנים ובחנויות ברחבי תאילנד. בימי הפסטיבל, תוכלו למצוא סמוך למקורות מים שונים, דוכנים שמציעים לא מעט סירות קטנות ומקושטות למכירה. הסירות עשויות ממגוון רחב של חומרי גלם כמו נייר, קני במבוק, עץ ועוד (בעיקר חומרי גלם טבעיים), והן מעוטרות בשלל אלמנטים כמו עלים ופרחים לצד מנחות ונרות מוארים. ומה משמעות המילה לואי (LOY)? ובכן, את הסירות הקטנות מניחים על פני המים, נושאים תפילה ומאפשרים להן לשוט בנהר ולקשט אותו בשלל אורות וצבעים.

ומה לגבי הכדורים הפורחים?

האמת, שלא מדובר בכדורים פורחים כפי שאתם מדמיינים, אלא בכדורי khom loy שהם כדורים מנייר אורז, המכילים בתוכם נרות. הכדורים הללו מרחפים בשל האוויר החם שמספק הנר, כך שהם ממלאים את השמיים בכדורים מוארים ומרהיבים.

פסטיבל לואי קראתונג הוא בין הפסטיבלים הייחודים שמתקיימים מידי שנה בתאילנד. מלבד היותו מרהיב, ייחודי ופורץ גבולות, הוא מהוה אטרקציה מרתקת לתיירים ולמקומיים. המקומות האידיאליים ביותר לשהות בהם במהלך ימי הפסטיבל הם בבירת תאילנד, בנגקוק או באזור הצפון (צ'אנג מאי וסוקותאי), מאחר ושם מתקיימים האירועים היפיפיים ביותר, כשהשמיים מוארים בכדורים פורחים ומקורות המים מתמלאים בסירות קטנות ומקושטות. שוהים בתאילנד במהלך ימי הפסטיבל? תכננו את מסלול הטיול שלכם באופן שבו תוכלו לקחת חלק באירועים המיוחדים של החגיגה, לרבות מקומות לינה באזורים סמוכים – כך, תוכלו ליהנות מחוויה עוצרת נשימה.