יש לא מעט סיבות לטוס לתאילנד, החל מהחופים היפיפיים, האטרקציות התיירותיות ומסעות השופינג האטרקטיביים, אבל נוסף לכל אלה, יש תיירים שמתכננים את החופשה שלהם לפי הפסטיבלים שמתקיימים באזור. אחד הפסטיבלים המיוחדים, וזה שמושך אליו תיירים מכל רחבי העולם הוא פסטיבל לוי קרא טונג, או בשמו השני: חג האורות התאילנדי.

פסטיבל ייחודי וקסום

פסטיבל LOI KRA TONG הוא פסטיבל חקלאי, למרות שעם השנים הפך לדתי יותר ויותר. את הפסטיבל מציינים בסוף עונת המונסונים ובעת ירח מלא (בחודש ה12 לפי לוח השנה התאילנדי, כלומר, בין החודשים אוקטובר-נובמבר), תוך הודיה על גשמי הברכה שפקדו את האזור כולו. כמו כן, בחג זה נהוג להשיט סירות מוארות, שלפי האמונה התאילנדית, מטרתן של הסירות הללו היא להרחיק אנרגיות רעות.

את הפסטיבל חוגגים בכל תאילנד, כך שלא משנה היכן תבחרו לבלות, סביר להניח שתמצאו חגיגות בקרבתכם. יחד עם זה, אם תרצו לחוות את החג במלוא הדרו, מומלץ לעשות זאת באזור הצפון, לכן אם אתם עתידים להיות בתאילנד בחודשים אוקטובר-נובמבר, בררו את התאריך המדויק של הפסטיבל, כך תוכלו לקחת חלק בחגיגות. כמו כן, בשנים האחרונות הפסטיבל הפך לפופולארי במיוחד, ולקראתו מגיעים לא מעט תיירים לתאילנד. מלבד זאת, ניכר כי הפסטיבל מהווה את יריית הפתיחה לעונת הפסטיבלים המקומית.

הנהר המואר

אחד המנהגים הייחודיים ביותר בפסטיבל הזה, הוא גם זה שגורם לו להיות מרהיב ונפלא, כשלמעשה מדובר בשלל סירות מוארות שממלאות את הנהר. שנרחיב? ובכן, המקומיים בונים סירות (עשויות מעלי במבוק וחומרים שונים מהטבע), כשעליהן נהוג להניח נרות ומנחות שונות. את הסירות המוארות הללו מציבים על עגלות שמצטרפות לתהלוכה צבעונית, מוארת ומיוחדת. אם לא די בכך, התהלוכה מאופיינת גם ברקדנים ומוזיקה, ובאותו היום גם נערכת תחרות בין הסירות. לא קל לבחור את הסירה המנצחת, שכן עליה להיות יפיפייה ומוארת במיוחד, ובעלת יכולות לשוט על פני המים. התהלוכה הייחודית מגיעה לקיצה סמוך לנהר, ושם מקיימים מעט טקסים דתיים ולאחר מכן ניתן להשיט את הסירות המוארות על פני המים – וזוהי חברים, אחת התמונות המדהימות ביותר שתוכלו לדמיין. כמו כן, מופעי הזיקוקים יאירו את השמיים, לצד כדורים פורחים ועליהם לפידי אש בוהקים וכדורי נייר מוארים. כמו בכל פסטיבל, ניתן למצוא לא מעט דוכני מזון עם אוכל מקומי, כמו גם דוכני אמנות, הופעות ומיצגים שונים.

למעשה, לפי האגדה החג הראה את אותותיו הראשונים במאה ה-13, כשבתקופה זו, אחת המלכות הצעירות בממלכה הכינה רפסודות זעירות, אותן היא עיטרה בשלל פרחים ונרות, כשאת הרפסודות הללו היא השיטה בנהר.

 

מתכננים טיול לתאילנד? מלבד תכנון מסלול הטיול ובחירת האטרקציות, מוטב לקחת בחשבון גם את הפסטיבלים שנחגגים לכל אורך השנה, לרבות פסטיבל לוי קרא טונג. מדובר בפסטיבל ייחודי ומרהיב, כשגולת כותרתו היא השטת סירות מוארות בנהרות.