אם הסתובבתם מעט באתר שלנו, אתם בטח יודעים שתאילנד מלאה באטרקציות (לינק) שמתאימות לכל המשפחה. פארקי מים, לונה פארקים, אקווריומים ענקיים וגני חיות תמצאו כאן בשפע. יש כל-כך הרבה אטרקציות חדישות ומרגשות, שיכול להיות שתרצו לשבץ בלו"ז שלכם גם חוויות קצת יותר רגועות, מלמדות ומעשירות. בנגקוק היא עיר ענקית עם מגוון רחב מאוד של אפשרויות, ולכן מצאנו עבורכם את המוזיאונים המעניינים ביותר למשפחות בבירה התאילנדית.

 

מוזיאון הזיופים

"מוזיאון הזיופים" הוא למעשה משרד עורכי דין גדול במרכז בנגקוק. את שירותי המשרד שוכרות חברות ענק בינלאומיות, כדי שימצאו ועצרו את הפצתם של זיופים. תוכלו לראות כאן יותר מ-4,000 זיופים מוצלחים יותר ופחות של בגדים, נעליים, שעונים, משקפיים, מוצרי קוסמטיקה, אלכוהול, סיגריות, מכשירים אלקטרוניים ועוד. המדריך שלכם הוא אחד מעובדי המשרד, וישמח לספר לכם את הסיפורים שמאחורי חלק מהזיופים (כמו למשל על תפיסת 150 אלף זוגות נעליים בגבול). המדריך שלכם גם יספר לכם איך להבחין בזיופים, גם המדויקים ביותר, כדי שלא יעבדו עליכם (ידעתם שבשעון-מחשבון מקורי של קסיו אין כפתור CE?). חלק מהזיופים כל כך מוצלחים, למעשה, שהם מוצבים לצד המקור ולידם מצוין G עבור מוצר מקורי (Genuine), ו-F עבור זיוף (Fake).

 

המוזיאון הלאומי

אנחנו מודים, כאן מדובר על מוזיאון למיטיבי לכת, ועדיף ללכת אליו עם ילדים גדולים יותר. זהו הבית של המוצגים החשובים ביותר מעולם האמנות התאילנדית, ההיסטוריה והתרבות המקומית. מבנה המוזיאון שימש בעבר בתור ארמון מלכותי, ששכן ממש ליד הארמון הראשי המוכר לנו היום. הוא מספר את סיפורו של העם התאילנדי מראשיתו ועד היום, דרך תקופות המלוכה השונות. גולת הכותרת של המוזיאון היא המדריכים המצוינים, שיעבירו אתכם דרך כל חלקי המוזיאון באנגלית מושלמת, ויוכלו לענות על כל שאלה שיש לכם על המדינה, המלוכה, התרבות, האנשים והמנהגים. אם הסתובבתם בתאילנד והתמלאתם בשאלות שאי אפשר לחפש בגוגל – זו תחנה מצוינת לפתוח איתה את היום.

 

מוזיאון הבובות

המוזיאון הקטן הזה מציג לראווה יותר מ-500 בובות המשמשות לתיאטרון ה"קון" התאילנדי המסורתי. הבובות המורכבות הן עבודת יד מסובכת, שמעניקה להן פרטים רבים והמון אופי. כל הבובות משתלבות במופע "קון", שמספר את סיפור המיתולוגיה התאילנדית – הראמאקיאן. בנוסף, מוצגות התלבושות הססגוניות של הבובות, שנתפרות גם הן בהתאמה אישית. חלק מהבובות מוצעות למכירה, כך שתוכלו לצאת מכאן עם מזכרות יוצאות דופן.

 

מוזיאון באטמן

המוזיאון הזה הוא למעשה האוסף הפרטי של אדם בשם סומצ'אי ניטימונגקלוצ'י, אספן פרטי באטמן נלהב, שבמסעו לאסוף את כל פריטי האספנות הקיימים של הבלש בגלימה, מצא את עצמו עם 50,000 פריטים נדירים. כעת, מוזיאון Batcat Toy Museum התרחב לכלול חדרים עם אוספים נוספים: אוסף ספיידרמן, פינת מלחמת הכוכבים ועוד שלל פסלים של מארוול ודי.סי. למעשה, במוזיאון יש כל-כך הרבה פסלונים ופריטים, שתתקשו למצוא סרט או סדרת אנימציה שלא זוכה כאן לייצוג: דורימון, סרטי פיקסאר ודיסני ועוד. אם הילדים חובבי סרטים וקומיקס, זו תחנה נהדרת לעצור בה.

 

מיני תאילנד

אז השם האמיתי של המוזיאון הזה הוא מואנג בוראן (Muang Boran). כל 1,000 המטרים הרבועים שלו נמצאים תחת כיפת השמיים (הוא המוזיאון הגדול מסוגו בעולם), והוא מכיל 100 מיניאטורות מדויקות ומרשימות של מבנים תאילנדים בולטים. המיניאטורות השונות מפוזרות על "מפה" שממחישה את המיקומים האמתיים שלהם בתאילנד, ועוזרת להבין את מבנה המדינה ואת האוצרות האדריכליים שלה. תמצאו כאן את ערי הבירה הקדומות סוקותאי ואיותאייה, פסלי בודהה יוצאי דופן ואפילו שוק צף ומתפקד לרווחת המבקרים. שימו לב שהמוזיאון נמצא מעט מחוץ לגבולות העיר ויצריך נסיעה קצרה.

 

המכון לחקר הזוחלים

חובבי הזוחלים וחסרי החוליות יהיו בגן עדן. המוזיאון הגדול הזה מוקדש כל כולו לנחשים. כמובן שתוכלו לראות אותם בסביבתם הטבעית, ליהנות ממיצגים מתחלפים ובובות נחשים ענקיות – וגם לצפות במופע ריקוד עם השפעות נחשיות (אנחנו יודעים שזה נשמע מוזר, זה נראה יותר מוזר), ובמופעים אינפורמטיביים יותר עם… נחשים. המקום מחזיק ביותר מ-50 זנים שונים של נחשים, שכל מי שנמצא במקום ממש מקווה שלא יחליטו לברוח פתאום. כרטיס למבוגר עולה 550 באט, וילדים ישלמו 250. ישנם גם זוחלים אחרים במקום, אבל כפי שהעיצוב הגרנדיוזי מסגיר – איטס אול אבאוט דה סנייקס.