רובנו אפילו לא חושבים על איך נתנייד ממקום למקום, כשאנחנו מתכננים טיול למדינה מערבית. רכבות תחתיות, טיסות פנימיות, אוטובוסים ומוניות – כולם נוחים מאוד, מגובים במפות, שלטים ואתרי אינטרנט נוחים. אפשר לטוס וכבר נסתדר כשנגיע. אבל הרבה אנשים מסתבכים עם התניידות בתוך תאילנד. נדמה שאין תשובה אחת חד משמעית לשאלה "איך מגיעים לשם", והרבה פעמים הכי קל פשוט להגיע לתאילנד ולהתחיל לברר במקום. אבל אם אתם מטיילים כמשפחה, ומעדיפים להשאיר כמה שפחות ליד הגורל ולתכנן את הנסיעות שלכם בדיוק מירבי, כדאי שתדעו כמה דברים.

 

קודם כל, באמת שאין דרך אחת להגיע לשום מקום בתאילנד. יש הרבה דרכים, והן נבדלות במחיר, ברמת הנוחות ובכמות הזמן שהן לוקחות. למשל, כדי להגיע מבנגקוק (במרכז תאילנד) לצ'יאנג מאי (בצפון תאילנד), אפשר לקחת אוטובוס (זול ולא מאוד נוח למשך הרבה זמן), רכבת לילה (מחיר סביר במחלקה ראשונה, נוח יחסית ואורך כלילה), או טיסה (יקר יחסית, נוח מאוד ואורך כשעה). זה אולי נראה כאילו כל אתר או סוכנות טיולים מציעה דרכים משלה להגיע, אבל כשהן מדברות על "אוטובוס ספיישל" או "אוטובוס VIP", הן מדברות על אותו האוטובוס שעליו יועלו כל התיירים, באותו המקום, ויגיע לאותו היעד במחירים שונים. לכן, במיוחד עם משפחות, כדי להגיע ליעדים מרכזיים בתאילנד, לכו על טיסות פנימיות. אם תזמינו מספר חודשים מראש, תמצאו כרטיסים במחיר של בין 60-70 שקלים לכרטיס. טיסה היא נוחה מאוד, קצרה ביותר ותמנע ימים שבוזבזו על נסיעות מתישות.

 

אחרי שהגעתם ליעד המרכזי (כמו צ'יאנג מאי בצפון, או קו-סמוי בדרום), תהיה לכם בחירה נוספת. אם תרצו להגיע לצ'יאנג ראי, למשל (צפונית לצ'יאנג מאי), תוכלו לקחת מיניואן זול, או אוטובוס סופר-זול (ולא מאוד נעים), או שתוכלו לשכור רכב. זה ממש לא יקר כמו בישראל, מחירי הדלק הם כשליש לעומת הארץ, ורמת החופש שניתנת לכם גדולה ברבה. שימו לב שככל שתתרחקו מערים גדולות, אמצעי ההתניידות שלכם יידלדלו, ומחירי המוניות יעלו. לכן, רכב משלכם הוא פתרון מושלם כדי להגיע לפינות הרחוקות יותר והמומלצות ביותר בתאילנד – בקצב ובמסלול שלכם.

 

דרום תאילנד הוא אולי המקום שמרתיע אנשים יותר מכל. תאילנד שולטת על מאות איים שונים (רובם המוחלט לא מפותח כלל ולא נגיש לאיש). אבל ככל שאיים "נחשפים" והופכים לנגישים, הם מתחילים למשוך מטיילים בזכות ביופי הבתולי והשקט שלהם. אבל עם הבתוליות מגיע מחיר – הנסיעות נדירות. למשל, כדי להגיע לקו-קוד (Koh Kood), אי יפהפה וכמעט אנונימי לישראלים, תצטרכו לטוס מבנגקוק לטראט, ומשם לשוט שעה וחצי במעבורת אל לאם-סוק (Laem Sok). כדי להגיע לקאו-סוק, אולי הפארק היפה ביותר בתאילנד, תצטרכו להגיע לסוראט-תאני ומשם לנסוע שעתיים במיניואן כדי להגיע לכניסה לפארק, שם תצטרכו להצטרף לקבוצת מטיילים.

 

זה אולי נשמע מרתיע, וגורם לחשוב שעדיף להישאר בדרך המוכרת, אבל אין סיבה שתחזרו לאותם מקומות שאינספור מטיילים כבר חרשו. פנו אל המרכז למטייל תאילנד כדי לקבל עזרה. אנחנו מכירים את כל היעדים בתאילנד, קטנים כגדולים, ויכולים לעזור לכם לתפור מסלול טיול שייקח אתכם בקלות מכל נקודה לכל יעד. בנוסף, תוכלו לדבר איתנו בטלפון, מתאילנד ומישראל, בכל רגע, 24 שעות ביממה אם קרה והסתבכתם. כך תוכלו לגלות את תאילנד האמיתית, בלי כאב הראש.