המטבע התאילנדי

המטבע המקומי בתאילנד נקרא באט, את הבאט תוכלו למצוא במטבעות של 2,1 5 ו- 10 באט. (המקביל לשקלים בישראל).

באט אחד הוא למעשה 100 סטנג (המקביל לאגורות בישראל) ובתאילנד ישנם מטבעות של 25 ו- 50 סטנג. אבל כמעט ולא נמצאים בשימוש.

מבחינת השטרות, ישנם שטרות של 20, 50, 100, 500 ו- 1,000 באט, שהוא השטר הגבוה ביותר.

התנודות של הדולר והיורו לעומת שאר המטבעות, מעמידות את המטבע התאילנדי בשנים האחרונות ביחס של 8-10 באט לשקל אחד. (1 שקל = 8.5 באט).

יש לשים לב לשער ההמרה האמיתי, שהוא אינו השער היציג אותו מפרסמים הבנקים כשאתם מחליפים כל מטבע לבאט השער שתקבלו יהיה תמיד שער מופחת.

לנוחיותכם תוכלו לבדוק את שערי ההמרה מהמטבעות השונים למטבע התאילנדי – באט במחשבון שלפניכם.

 

כרטיסי אשראי והמרת מטבע

המרת כספים לבאטים בתאילנד, מדולרים או מיורו לבאטים, תוכלו לבצע בבנקים או בסוכנויות פרטיות להמרת כספים Exchange place הפזורים בכל רחבי תאילנד ובנוסף אף בחלק מהמלונות.

השער הטוב ביותר או העמלה הנמוכה ביותר ניתן בסוכנויות הפרטיות להמרת כספים Exchange place. דלפקי הקבלה במלונות השונים ברחבי תאילנד ודלפקי המרת הכספים בנמלי התעופה בתאילנד השייכים לבנקים, זמינים 24 שעות, וימירו עבורכם כספים, אך ידרשו על הפעולה עמלה גבוהה או שער המרה גרוע מזה של הסוכנויות הפרטיות להמרת כספים Exchange place. בנוסף, על פריטת שטרות קטנים של מתחת ל-50 דולר, תקבלו שער נמוך יותר.

כאשר אתם מביאים איתכם דולרים וודאו כי השטרות הם משנת 2006 ומעלה – רוב הסוכנויות להמרת כספים לא מחליפים שטרות ישנים יותר.

חשוב מאוד ! וודאו כי השטרות אינם מזויפים. העונשים על החלפת כסף מזוייף הינם כבדים, גם אם בוצעו בתום לב (לא תרצו להסביר זאת מאוחר יותר בתחנת המשטרה).

באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי תוכלו למשוך באטים ממכשירי הכספומטים הפזורים ברחבי תאילנד עד 20,000 באט מלבד שתי בנקים שבהם ניתן למשוך יותר, בנגקוק בנק 25,000 באט ובנק איוטאיה 30,000 באט. למעונינים למשוך סכומים גבוהים יותר, ניתן לגשת לסוכנויות המרת הכספים של הבנקים השונים או לסניף הבנק עצמו למשוך מזומן מחשבון הבנק שלכם בארץ באמצעות הצגת כרטיס אשראי ודרכון תואם שמית. בנוסף, ברוב סניפי הבנקים תמצאו כספומט זמין ופועל 24 שעות ביממה.

שימו לב שבתאילנד רוב בתי העסק לא מכבדים כרטיסי אמריקן אקספרס! כל בתי העסק מכבדים כרטיסי ויזה ומסטר-קארד!

תיכנון ההוצאות הכספיות לפני הנסיעה לתאילנד

לקיחת כסף מזומן, יורו או דולר לתאילנד היא הדרך המשתלמת והחסכונית, אבל לא מתאימה לכל אחד, לכן מומלץ להגיע לתאילנד עם מזומן בצמוד לכרטיס אשראי בינלאומי.

בהגעה לתאילנד רצוי להמיר סכום התחלתי קטן כשתנחתו בשדה התעופה בבנגקוק. בגלל השערים הנמוכים שמקבלים, ולאחר ההגעה ליעד תוכלו להמיר סכום נוסף בסוכנויות הפרטיות להמרת כספים.

ברחבי תאילנד ישנם כספומטים כמעט בכל מקום כגון בכל כניסה לחנויות 7/11 או פמילי מארט בנוסף ורוב העסקים, הסוכנויות והמלונות מקבלים כרטיסי אשראי, והעמלות לא גבוהות ובסופו של דבר משתלמות בכל הנוגע לביטחון מפני גניבה ואובדן.