בטיול עם הילדים, אנחנו רגילים למלא את הלו"ז בכמה שיותר דברים לעשות – לעבור מפארק לפארק, מגן חיות ליום טיול, ובאופן כללי לשמור על כולם כמה שיותר עסוקים מהרגע שקמים בבוקר ועד שנכנסים למיטה בלילה. אבל טיול בתאילנד הוא לא טיול באירופה, והנוף השונה כל-כך ממה שאנחנו הישראלים מכירים, אומר שגם היום-יום יכול להיות מהנה ומרתק. בין אם זו עיר ענקית ומגוונת כמו בנגקוק, או עיירה ירוקה ומלאת חיים כמו צ'אנג מאי, לא צריך לעשות הרבה יותר מללכת ברחוב כדי למצוא מה לעשות.

 

בחרו מלון שמתאים לילדים

אחת הדרכים לוודא שכולם מרוצים כל הזמן, הוא לבדוק מראש שהמלון מתאים לילדים (ולא רק שיהיה מוכן לקבל אותם). מלון Centara Grand Mirage בפטאיה למשל, בנוי כמו לונה-פארק ענק עם פארק מים בתוכו, ויספק שעות של פעילויות לכל המשפחה. מלון Marriott Resort בהואה-הין הקדיש מבנה שלם לילדים, עם חוגים והפעלות משתנות, הכלולות במחיר החדר. כשאתם בוחרים מלון שמתאים לכל המשפחה, אתם מבטיחים שגם אם אין חשק או כח לצאת לטייל, אף אחד לא ישתעמם. למעשה, ברוב המלונות תוכלו אפילו להתפצל – להשאיר את הילדים ליום כיף במלון, ולצאת לחקור את העיר במשך כמה שעות.

 

לכו לאיבוד בעיר

זו אולי נשמעת כמו המלצה לא מומלצת, אבל תאילנד היא מדינה בטוחה מאוד, ונגישה מאוד. בערים מרכזיות כמו בנגקוק, צ'אנג מאי, סמוי או הואה-הין למשל, כיף מאוד לרדת מהרכבת ופשוט להתחיל ללכת. הרחובות המוכרים יתחלפו בסמטאות צרות ובבתים נמוכים. אלו המקומות שיכירו לכם את תאילנד האמתית. עם פחות השפעות מערביות ויותר אווירה אותנטית. כאן תמצאו את דוכני האוכל הכי טובים, שפונים למקומיים ולא מתחנפים לתיירים. הנופים יהיו בדרך כלל נעימים יותר והאנשים חייכנים יותר. יותר מהכל – זו הרפתקה שיוצאים אליה כמשפחה. וכשנמאס, תמיד פשוט מאוד לתפוס מונית (או אוטובוס, אם הרוח ההרפתקנית עוד שורה עליכם), ולחזור למרכז העיר.

 

צאו לטייל בשווקים

זו אמנם לא אטרקציה במובן המסורתי, אבל השווקים בתאילנד הם אחד הדברים שאסור לכם לפספס. כמובן שכבר מזמן שיבצתם בלו"ז שלכם את שוק סוף השבוע בבנגקוק, את שוק הלילה בצ'אנג מאי ואת כפר הדייגים בקוסמוי. אבל דווקא השווקים הפחות מוכרים הם אלו שבהם מסתתרות המציאות האמיתיות. בבנגקוק למשל, תוכלו למצוא שוק המוקדש לאמנות הגרפיטי ולאמנות רחוב. בצ'אנג מאי ישנם מספר שווקים המוקדשים לאמנות מקומית, ובפאי תמצאו מקומיים ותיירים המציעים הכל מאוכל ועד דרקון מפחיות בשוק הקטנטן. חפשו את הלא-מוכר ותמצאו כמה שעות נהדרות ומסקרנות.

 

מטיילים בדרום? אין בעיה

אם אתם חוששים שתתעייפו מכל סיורי הצלילות, טיולי האוכל, מסעות האומגה ומסלולי הג'יפים שמצפים לכם בדרום תאילנד – אל חשש. אין אי בתאילנד שלא מוקף בחופים עוצרי נשימה. קומו מוקדם בבוקר ודלגו בין חופים, עד שתמצאו אחד שיהיה רק שלכם. על הדרך, אפשר לאכול משהו, כי למה לא. בדרך כלל, בסביבת החוף תמצאו מסעדות, חנויות והוראות הגעה לחוף הקרוב הבא. אפשר להעביר ככה יום נהדר בשמש, עד שתהיו מוכנים לחזור למלון.