האי קופיפי, שנמצא בדרום תאילנד ידוע כאחד האיים הפופולאריים ביותר במדינה, זה המושך אליו לאורך כל השנה לא מעט ישראלים וכמובן גם תיירים נוספים מרחבי העולם. זהו אי שנהדר ל"בטן גב", אי שמציע אטרקציות רבות לשוהים בו וגם מקומות לינה בטווח רחב של מחירים. אפשר ללון בבונגלוס פשוט או במלון יוקרה מפואר, אפשר לרבוץ מול הבריכה או לצאת להליכה לאורך החוף. כך, או כך, זהו מקום מושלם לחופשה של כמה ימים או יותר. אל האי אפשר להגיע בטיסה, היוצאת מהעיר בנגקוק ומביאה איתה את כל הנופשים המעוניינים לנצל את כל מה שהוא מציע.

מזג האוויר בקופיפי בעונה הרטובה ובעונה היבשה

העונה היבשה/הקרה

העונה היבשה היא העונה המומלצת ביותר לביקור באי. בתקופה זו , בין החודשים דצמבר ועד מרץ, הטמפרטורות חמימות, אם כי נסבלות. מזג האוויר יבש באופן יחסי וכמעט שלא יורד גשם. בתקופה הזו גם מגיעים לקופופי המוני תיירים וישנו ביקוש עצום למקומות הלינה שעל האי. למרות שמזג האוויר האופייני לקופיפי, בדומה לאיים השכנים לו, הוא מזג אוויר טרופי, זו עונה נפלאה לשהות קצרה או ארוכה, כזו שאפשר לשלב בה הכול מהכול, כולל רחצה בים.

העונה הרטובה/החמה

העונה הרטובה בקופיפי, החלה בין החודשים אפריל עד נובמבר פחות נעימה לשהות על האי בשל כמות המשקעים הגבוהה מאד. חם ולח באי, והטמפרטורות עשויות להגיע לעיתים למעל 35 מעלות (עם אחוזי לחות גבוהים במיוחד!). שיא העונה הרטובה הוא בחודשים ספטמבר ואוקטובר, אז כמות המשקעים היא רבה. הדבר מצריך מהמטיילים גמישות רבה ואפשרות לשנות את התכניות, בהתאם לתנאי מזג האוויר. באפריל ומאי נוח הרבה יותר למרות הגשמים וכך גם בנובמבר.

*חשוב לזכור: מזג האוויר הוא פרמטר שכדאי לקחת בחשבון כשמתכננים חופשה בקופיפי. מכיוון שזהו אי המאופיין במזג אוויר טרופי, הלחות בו עומדת לרוב על 80 אחוז, כאשר ההבדלים בין שתי העונות הם במספר ימי הגשם וגם גובה הטמפרטורה. יחד עם זאת, וזהו היתרון העצום של האי, טמפרטורת המים עומדת על 29 מעלות בממוצע לאורך כל השנה ולכן אפשר ליהנות מפעילויות מים וגם רחצה בכל עונה. אם אתם מתכננים להגיע אל האי ורוצים לדעת מהו מזג האוויר בקופיפי השבוע, אתרי אינטרנט רבים יוכלו לספק לכם על כך מידע עדכני, שיעזור לכם בתכנון.

ממוצע טמפרטורות

הטמפרטורה הממוצעת בקופיפי היא בין 30 ל-33 מעלות בממוצע בשעות היום ובין 22 ל-24 מעלות בממוצע בשעות הלילה. בחודשים היבשים הטמפרטורה במהלך שעות היום נחשבת לנוחה יחסית, אך בעונה הרטובה, בשל כמות הגשמים הרבה, הופך מזג האוויר לפחות נוח לטיול (בעיקר בספטמבר ואוקטובר).

כמות ימי גשם על פי חודשים

כפי שקורה באיים האחרים בדרום תאילנד, בעונה הרטובה באי עשויה כמות הגשמים להיות גבוהה מן הרגיל, עם למעלה מ-20 ימי גשם בחודש, במהלך ספטמבר ואוקטובר.

מה לובשים

מכיוון שהטמפרטורה הממוצעת בקופיפי עומדת על 33 מעלות, כדאי מאד להגיע אל האי בלבוש קליל ונוח. אם אתם בוחנים מהו מזג האוויר בתאילנד ובעיקר בקופיפי, חשוב שתגיעו מוכנים. אם מגיעים בעונה הרטובה, מומלץ מאד להצטייד בבגדים עם רמת ספיגה גבוהה בשל הלחות הרבה. כמובן לא לשכוח להביא גם מטריה או מעיל גשם, מה שנכון בעיקר לשוהים בקופיפי בחודשים ספטמבר או אוקטובר. אם מגיעים בעונה היבשה, כדאי להגיע בביגוד קצר, לא לשכוח להביא בגד ים ואולי אף חולצה עם שרוול ארוך (חולצה דקה) לשעות הערב, אז עשוי להיות קריר לעיתים.

מזג האוויר ביעדים נוספים בתאילנד