קראבי, אחד המקומות היפים ביותר בתאילנד, מושך אליו המוני ישראלים ולא בכדי. הוא נמצא אמנם במרחק רב מאד משער הכניסה הראשי לתאילנד, מבנגקוק (מרחק של 800 ק”מ לערך), אך רבים עושים את כל הדרך אליו ולו כדי ליהנות מהיופי שהוא מציע. זהו שמו של המחוז עצמו וגם העיר שבו ומלבד 100 איים מקסימים וחופי רחצה נהדרים, הוא מציע שלל של אטרקציות בשיא העונה, מקומות לינה מצוינים ובטווח רחב של מחירים ואת כל מה שצריך לנופש של בטן גב או נופש פעיל יותר. מי שמתכנן חופשה בקראבי, חשוב שייקח בחשבון את תנאי מזג האוויר שבאזור, ובהתאם להתנהל.

מזג האוויר בקראבי בעונה הרטובה ובעונה היבשה

העונה היבשה/הקרה

היא ידועה כשיא עונת התיירות ולו בזכות תנאי מזג האוויר הנהדרים שהיא מציעה. העונה היבשה, הקרה יחסית, חלה בין החודשים אוקטובר לפברואר והיא גם התקופה המומלצת ביותר לטיול באזור (בחלק הדרום מערבי של תאילנד). בתקופה זו כמות המשקעים מעטה מאד והטמפרטורה נוחה ונעימה מאד. ממרץ ועד יוני עולות הטמפרטורות ועשוי להיות חם עוד יותר. יחד עם זאת, אם מנצלים את אטרקציות המים השונות, נהנים מחופי הרחצה ובאופן כללי מסתובבים וחוץ ומבלים באי, אפשר למצות את החופשה כהלכה ולבלות בנעימים.

העונה הרטובה/החמה

לעומת זאת, העונה הרטובה בקראבי פחות מתאימה לביקור. בין החודשים יולי עד אוקטובר יורדת כמות משקעים רבה מאד באזור זה ומעטים מאד הימים השמשיים. ספטמבר נחשב לחודש הגשום ביותר בעונה הרטובה וכמעט לאורך כל החודש יורדים גשמים רבים מאד. זו גם הסיבה שהעונה הזו מכונה גם “עונת המונסונים”. במקביל, אחוזי הלחות גבוהים במיוחד, מה שיכול להקשות מעט על המטיילים. אולם, זה איננו מונע מהמונים להגיע לקראבי וליהנות מהשפע שמציע האזור. כמובן שזה עשוי להגביל לעיתים, אולם הקפדה על גמישות רבה בתכנון הטיול וגם על קבלת עדכונים שוטפים באשר למזג האוויר יכולים לעזור בכך.

ממוצע טמפרטורות

הטמפרטורה הממוצעת בקראבי בעונה הרטובה, בין מרץ לאוקטובר היא בסביבות 26 עד 35 מעלות באזורים הסמוכים לחוף. יחד עם זאת, הרוח המתונה שמגיעה מהים יוצרת תחושה נעימה יותר ומקלה על הנופשים. ממרץ עולות הטמפרטורות וממוצע הטמפרטורות עומד על בין 30 ל-36 מעלות. בתקופה הזו הרוחות חלשות יותר ואחוזי הלחות גבוהים יותר. בין אוקטובר לפברואר הטמפרטורות יורדות במעט, הופכות לנוחות הרבה יותר ואחוזי הלחות נמוכים מאד.

כמות ימי גשם על פי חודשים

בדומה למקומות אחרים בתאילנד, ובדיוק באותו אזור, גם בקראבי כמות המשקעים הגבוהה ביותר היא החל מתחילת/אמצע ספטמבר ועד תחילת/אמצע אוקטובר. בתקופה זו יורדת כמות המשקעים הגדולה ביותר בקראבי וכמעט לאורך כל החודש ובכל יום. התקופה היבשה ביותר, כמות ימי הגשם הקטנה ביותר היא בעונה היבשה, בין מרץ לאוקטובר, כשהחודשים היבשים ביותר הם ינואר ופברואר. זו גם הסיבה מדוע מרבית המטיילים בתאילנד מגיעים לקראבי בחודשים אלה והאזור הופך להיות עמוס ותוסס יותר.

מה לובשים

מזג האוויר המיוחד, הנחשב למזג אוויר טרופי, מצריך התייחסות מיוחדת, בכל הקשור לאופן הלבוש. מכיוון שהטמפרטורות, ולאורך כל השנה, הן גבוהות, כלומר, לא קר בקראבי, אפשר להסתפק בלבוש קיצי קליל. אולם, אם מגיעים בתקופה היבשה, כדאי להצטייד בעליונית קלילה, שמתאימה בעיקר לשעות הערב, אז עשויות הטמפרטורות לרדת במעט, בהשוואה לאלו שבבוקר. כדאי גם להצטייד במטריה ובנעלים סגורות ואם מגיעים בעונה הרטובה לדאוג ללבוש בגדים דקים מאד, בשל הלחות הגבוהה.

מזג האוויר ביעדים נוספים בתאילנד