האי קוסמוי הוא יעד אהוב ופופולארי מאד בקרב המטיילים והנופשים הישראלים. "בטן גב" הם רק חלק מהאפשרויות שהוא מציע ואפשר למצוא בו מבחר של אטרקציות, למי שרוצה לשהות בו מספר ימים או יותר. יש בקוסמוי שפע של פתרונות לינה, המתאימים הן למטייל החסכן והן לזה שאוהב פינוקים וגם חיי לילה תוססים ועשירים, כיאה לאי מתוייר ואהוב כל כך. כשמתכננים את השהות בקוסמוי, כמו גם בשאר האיים שבסביבה, מומלץ לקחת בחשבון את תנאי מזג האוויר בתאילנד ובמיוחד באי עצמו, ובעיקר אם מגיעים לשהות קצרה.

מזג האוויר בקוסמוי בעונה הרטובה ובעונה היבשה

העונה היבשה/הקרה

אם בוחנים מהי תחזית מזג האוויר בקוסמוי במהלך השנה, אפשר להבחין בשתי עונות עיקריות: העונה היבשה והעונה הרטובה. העונה היבשה, החלה בין החודשים נובמבר עד אפריל מאופיינת בכמות קטנה מאד של משקעים, אחוזי לחות נמוכים ובאופן כללי מזג אוויר נוח ונעים מאד, המתאים לרוחצים בים, לאלה שרוצים ליהנות מהשפע שמציע האי ומשלל האטרקציות שבו. .

העונה הרטובה/החמה

העונה הרטובה, לעומת זאת, היא עונה עם כמות משקעים גבוהה יחסית ועם אחוזי לחות גבוהים. שיאה מגיע בחודשים אוקטובר ונובמבר, הידועים ככאלה שפחות מתאימים לביקור. יחד עם זאת, אם שוהים על האי בחודשים אלה, אפשר למצוא במהלכם גם לא מעט שעות יבשות ולנצל את ההזדמנות לטיולים וגם לרחצה. בכל מקרה, כדאי להגיע מוכנים בתקופה הזו ולא לשכוח להביא מטרייה. הגמישות, בעונה הרטובה, היא הכרחית, בכל הקשור לתכנון הטיול, וכדאי לקחת בחשבון הפתעות במזג האוויר, המצריכות מהמטייל תכנון מחודש ובחירה של אטרקציות אחרות, בהתאם לתנאי מזג האוויר.

*חשוב לזכור: מכיוון שמזג האוויר בקוסמוי הוא פרט חשוב ומרכזי מאד, בכל הקשור בתכנון השהות על האי, מומלץ להיעזר באתרי מזג האוויר בתאילנד ולהתעדכן באופן שוטף וגם רגע לפני היציאה לדרך.

ממוצע טמפרטורות

הטמפרטורה הממוצעת בקוסמוי עומדת על 26 מעלות. באופן כללי, הטמפרטורה לאורך כל השנה היא אחידה, כלומר, לא יורדת מתחת ל-22, או 23 מעלות וגם לא עולה מעל 27, או 28 מעלות. הטמפרטורה הנמוכה ביותר היא בחודשים דצמבר וינואר ואילו הגבוהה ביותר היא בחודשים אפריל ומאי. עובדות אלו הופכות את הטיול באי לנוח מאד לאורך כל השנה, אולם יש לקחת בחשבון, מעבר לגובה הטמפרטורה עצמה גם את אחוזי הלחות, המושפעים מכמות המשקעים היורדת באי, הן בעונה היבשה והן בעונה הרטובה.

כמות ימי גשם על פי חודשים

כיאה לאי, המאופיין במזג אוויר טרופי, לאורך כל השנה יורד באי גשם, אם כי הכמות משתנה בהתאם לעונה. חודש פברואר הוא החודש היבש ביותר באי, עם כמות של 50 מ"מ גשם בממוצע. חודש נובמבר הוא החודש הגשום ביותר, עם כמות של כמעט 500 מ"מ גשם. בחודש דצמבר יורדת כמות המשקעים באופן משמעותי ועומדת על ממוצע של 200 מ"מ גשם ובחודש ינואר בסביבות 120 מ"מ גשם. בחודשים מרץ ואפריל כמות המשקעים בסביבות 60 ו-70 מ"מ גשם ובחודש מאי ישנה קפיצה קלה, עם כמות משקעים של 130 מ"מ גשם בממוצע. בחודש יוני יש ירידה קלה ובחודש יולי, אוגוסט וספטמבר כמות המשקעים היא בסביבות 110 מ"מ גשם במהלך כל חודש. ככל שכמות המשקעים רבה יותר, אחוזי הלחות גבוהים יותר, מה שהופך את תנאי מזג האוויר עצמם לפחות נוחים עבור המטייל. השיא הוא, כאמור, בחודש נובמבר.

מה לובשים

בשל הטמפרטורות הנוחות מאד על האי, מי שמתכנן ביקור בקומסוי, ולא משנה באיזו עונה מדובר, יכול להסתפק בבגדים קיציים, קלילים ודקים. יחד עם זאת, אם מתכננים שהות על האי במהלך העונה הרטובה, כדאי להגיע עם מטריה וגם עם מעיל גשם.

מזג האוויר ביעדים נוספים בתאילנד