האי הגדול ביותר בתאילנד, פוקט, נחשב גם לאחד האיים התיירותיים ביותר בעולם, יעד נופש המושך אליו המונים וגם ישראלים רבים, צעירים ומבוגרים כאחד. יש בו חופים עוצרי נשימה עם מים צלולים בצבע טורקיז וחול רך ולבן, יש בו אטרקציות רבות מכל הסוגים ומכל המינים וכמובן שפע של פתרונות לינה, הפזורים בחלקים שונים בו. מרבית המבקרים באי באים אליו בשביל “בטן גב”, מה שהופך את מזג האוויר בפוקט לשיקול מרכזי הנלקח בחשבון במסגרת תכנון החופשה.

העונה היבשה/הקרה

מזג האוויר בפוקט דומה למזג האוויר בתאילנד ומתחלק לעונה היבשה/הקרה ולעונה הרטובה/החמה.

העונה היבשה בפוקט, ובדומה לתאילנד כולה, מומלצת מאד לביקור באי וזו גם הסיבה מדוע נוהרים לפוקט בתקופה זו המונים. יחד עם זאת, וכיאה למדינה עם מזג אוויר טרופי לרוב, כדאי לקחת בחשבון שגם בעונה הזו עשוי להיות גשום לעיתים. החודשים היבשים, אז מזג האוויר נוח ונעים בפוקט הם דצמבר, ינואר, פברואר וגם מרץ. בחודשים אלה אפשר לנצל את שלל האטרקציות שבאי הכוללות פעילויות מים שונות, צלילה, שחייה ורביצה מול הבריכה אם רוצים.

העונה הרטובה/החמה

העונה הרטובה פחות מתאימה לביקור בפוקט, שהוא חלק מקבוצת איי המערב שבהם מזג האוויר במהלך ספטמבר עשוי להיות גשום במיוחד. בחודש זה, כפי שקורה באזורים נוספים במדינה, כמות המשקעים היא רבה מאד וכדאי לוותר על הביקור. אמנם, עשויים להיות פה ושם גם ימים שמשיים ושעות טובות לרחצה בים, אבל הגשמים הרבים בשאר הימים יכולים לשבש את התכניות ובמיוחד אם מגיעים אל האי כדי ליהנות מהחופים שהוא מציע. בחודשים יולי ואוגוסט עשוי להיות גם כן לח מאד וגשום וכך גם במהלך חודש אוקטובר. אולם, בהשוואה לספטמבר המצב טוב יותר, אם כי זו עדיין, ולפחות באופן רשמי, העונה הרטובה והחמה.

*כדאי לדעת: בשל תנאי מזג האוויר המושלמים באי, בין החודשים דצמבר עד מרץ, מגיעים אל האי המוני תיירים. בחודשים אלה מקומות הלינה עמוסים וכך גם האיים והאטרקציות שברחבי האי. ולכן, למי שמתכנן להביע לנופש בפוקט בתקופה זו, כדאי מאד לדאוג להזמין מקומות לינה מראש וגם אטרקציות.

ממוצע טמפרטורות

החודש החם ביותר בפוקט הוא חודש מרץ, אז מגיעות טמפרטורות המקסימום ל-34 בממוצע. באופן כללי, נעה הטמפרטורה באי בין 30 מעלות ל-34 מעלות, כל שגם בעונה “הקרה” עדיין חם מאד בפוקט. בחודש ספטמבר מגיעות הטמפרטורות ל-30 מעלות בממוצע. בשעות הלילה לאורך כל השנה הן נעות בין 22 מעלות מינימום ל-25 מעלות.

כמות ימי גשם על פי חודשים

כמות המשקעים הגבוהה ביותר, כאמור, היא במהלך חודש ספטמבר. הכמות בחודש זה מגיעה לשיאה ועומדת על בין 21 ל-23 ימי גשם כמעט רצופים. בין החודשים דצמבר ועד מרץ, הנחשבים לעונה היבשה, כמות המשקעים עומדת על ימי גשם בודדים מאד, כשהרבים ביותר הם במהלך חודש פברואר, עם 4 ימים גשומים בדרך כלל. מאותה תקופה ועד חודש ספטמבר עולה כמות המשקעים מדי חודש, כך שבין אפריל לספטמבר היא נעה בין 11 ימי גשם לחודש ל-19 ימי גשם. גם בחודש אוקטובר עשוי להיות גשום מאד, אם כי מעט פחות בהשוואה לספטמבר. הלחות, ולאורך כל השנה, נחשבת לגבוהה מאד ועומדת על בין 75 אחוזי לחות ל-90 אחוזים. האחוזים הנמוכים ביותר הם בין ינואר למרץ ואילו הגבוהים הם בין ספטמבר לאוקטובר.

מה לובשים

ניתן לראות שמדובר ביעד לח מאד באופן יחסי. הטמפרטורות בו גבוהות לאורך כל השנה וחם. ולכן, למי שמתכנן להגיע לפוקט לנופש קצר או ארוך, ולא משנה באיזו עונה, כדאי מאד להגיע עם בגדי קיץ קלילים מאד. במידה ומתכננים לשהות בפוקט בחודשים הגשומים, בספטמבר ובאוקטובר, מומלץ גם להגיע עם מעיל גשם. לא לשכוח לקחת כמובן גם בגדי ים ואם מתכננים לצאת להרפתקה רגלית, להביא נעליים נוחות להליכה.

מזג האוויר ביעדים נוספים בתאילנד