תאילנד ללא ספק מהווה יעד תיירותי מועדף על רבים, ולו בשל השילוב המושלם שמאחד בין נופים, אטרקציות, מחירים, מסורת, אוכל, היסטוריה טבע, כפרים, מודרניות ואנשים נחמדים. מכאן שרבים מוצאים בתאילנד יעד אידאלי עבור טיול, מנוחה והרפתקה, אך יחד עם זאת חשוב לדעת כיצד לנהוג – מה כן לעשות וממה להימנע, וזאת בכדי שאתם התיירים תחזרו ארצה מרוצים ואילו התאילנדים יחשבו עלינו הישראלים דברים טובים. במה מדובר? להלן מספר דגשים חשובים:

טיול משפחתי בתאילנד – מה כן לעשות

תאילנד עם ילדים הנו שילוב מושלם, וזאת כי תאילנד כוללת כל אטרקציה שילדים רק עשויים לחשוב עליה. אי לכך כן מומלץ לבחון עוד בארץ אילו אטרקציות מחכות (מוטב לחפש אחר כאלו שצמודות אחת לשנייה), מומלץ לבחון האם ניתן לרכוש עוד מהארץ כרטיסי כניסה, ואילו מלונות מציעים שירותי בייביסיטר (כן, אכן קיימים כאלו). כמו כן, מומלץ לקחת את הילדים למקדשים כך שיחשפו לתרבויות נוספות, ואף נסו ללמד את הילדים את ברכת השלום המסורתית (WAI), וזאת כי המקומיים אוהבים ילדים מתוקים ואף יעריכו אתכם ההורים על המאמץ.

טיול משפחתי בתאילנד – מה לא לעשות

ילדים הם ילדים, אך בתאילנד יש לוודא שהם גם ילדים מנומסים. אי לכך רצוי לוודא שהילדים לא מרימים את הרגליים לשולחן ולא נוגעים עם כפות הרגליים באף אחד. בנוסף, גם אם הילדים ממש מעצבנים, אל תפגינו כלפיהם כעס במרחב הציבורי, התאילנדים אינם אוהבים עימותים. מה עוד לא עושים עם הילדים? לא נותנים להם ללכת בשווקים המרהיבים לבדם, בקלות הם עשויים לטעות בפנייה ולהשאיר אתכם מתוחים. בנוסף, אין לאפשר לילדים לזרוק דבר על הרצפה – התאילנדים ידועים כעם שמקפיד על אכיפת הניקיון. 

אוכל בתאילנד בסימן עשה 

אם זכיתם להגיע לתאילנד, אתם חייבים ליהנות מהאוכל המקומי. רשמו לפניכם ליהנות מפאד תאי, פירות אקזוטיים, סטיקי רייס, פירות ים, מוקפצים, מנות מתובלות בקארי, מרק טום יאם וכמובן בננה לוטי. כמו כן, כל אוכל רחוב שמקבץ סביבו אנשים הנו אוכל שחובה לטעום – המחירים נמוכים והטעמים משגעים. מה עוד? בעיקר היו פתוחים לנסות מנות חדשות, אתם עומדים להתאהב!

אוכל בתאילנד בסימן אל תעשה

אוכל תאילנדי נוטה להיות חריף ועל כן אם אינכם חובבי חריף, אפילו אל תחשבו להזמין מנה חריפה. כמו כן, אוכל רחוב אומנם עשוי להיות נהדר, אך אם הדוכן חסר אנשים ובמקום כן יש תנועה, פשוט אל תרגישו אמיצים.   מה עוד אין לעשות? רצוי שלא להעדיף מסעדה המגישה אוכל מערבי על פני מסעדה עם מאכלים מקומיים, וזאת כי מומלץ לנצל את החוויה עד תום ואוכל מערבי יחכה לכם בארץ. עוד נציין שאל תרגישו רומנטיים מדי במהלך שהותכם במסעדה, לרבות נשיקות עם בני הזוג – התאילנדים אומנם אנשים חמים אך פחות פתוחים לכך.  

מיקס של כן ולא

מה עוד? היכנסו למקדשים בלבוש צנוע (כולל כיסוי של כתפיים וברכיים), לרגע אל תפגינו זלזול במלך, נצלו את הקניונים המרהיבים והתמקחו בשווקים, היו סבלניים ואדיבים, התרחקו מסמים (גם ג'וינט תמים עשוי לשלוח למאסר ממושך), אל תתפלאו אם בהרבה מקומות תתבקשו להשאיר את הנעליים במפתן, אל תושיטו יד ללחיצה, אלא במקום הצמידו את הידיים ותברכו ב WAI, אל תיעזרו בשיחון כיוון שאינו מעביר את האינטונציה הרצויה ועל כן עשוי להוביל למילים שלא חלמתם לומר ובאופן כללי היו בני אדם ותיהנו משהותכם בארץ כל כך ייחודית וקסומה.