העיר צ'אנג מאי שבצפון תאילנד מהווה יעד תיירותי אהוב על ישראלים רבים ועל תיירים מכל העולם. מטיילים רבים עוצרים בעיר לכמה ימים ויוצאים ממנה לטיולים באזור. הם משלבים, תוך כדי הביקור בה, קפיצה לכמה מהיעדים המוכרים שבה, הנחשבים אף הם לאטרקציות מומלצות לביקור. כזה הוא בדיוק שוק הלילה בצ'אנג מאי, הנחשב לפופולארי מאד. הוא נמצא במרכז ומושך אליו המונים לאורך כל שעות פעילותו. זהו השוק המפורסם ביותר במדינה, שבו יכולים המבקרים למצוא הכול מהכול (כמעט), אך בעיקר מוצרים מזויפים, כמו שעונים של חברות מוכרות, בגדי מעצבים וג'ינסים בגזרות שונות, מותגי משקפיים נחשבים ועבודות אמנות של מקומיים.

מה בשוק וכמה זה עולה

טווח המחירים של המוצרים הנמכרים בשוק הוא רחב. בעוד שחלקם מוצעים בעלות של 100 באט, את האחרים ניתן להשיג בעלות של 5,000 באט. המחיר, פעמים רבות, מעיד גם על טיב ועל איכות המוצר, אולם במקרים מסוימים האיכות פחות חשובה וניתן ליהנות ממוצר נהדר בעלות נמוכה. עבודות העץ, שמוצעות בשוק הלילה של צ'אנג מאי, הן בין הפריטים הנמכרים ביותר. עבודות אלו, המשלבות בין כמה חומרי גלם לרוב (עץ ונחושת, למשל) מספרות את סיפורם של תושבי המקום, את סיפורה של העיר ושל התרבות עצמה. את העבודות יוצרים אמנים מקומיים, המתגוררים בעיר ובסמוך לה, והן נמכרות לצד פריטים אחרים, שנועדו לשרת את המטיילים. תיקים, בגדים, תכשיטים ועוד… שלל הצבעים, המרקמים, כמו גם הצורות, הופכים את שוק הלילה של צ'אנג לשוק אהוב במיוחד.

ומה עושים כשרעבים?

הרעבים, יוכלו למצוא בשוק הלילה גם דוכני מזון שמציעים מהתוצרת המקומית, מנות קלילות וטעימות. במקביל, יש גם מספר רשתות של מזון מהיר מוכרות, כמו מקדונלדס, פיצה האט, סבוואי, בורגר קינג ועוד, אך אם אתם מגיעים עד לשם, השתדלו שלא לפספס את האוכל של המטבח המקומי, כמו בננה לוטי עם תוספות מתוקות וטובות וגם נודלס עם ירקות ותבלינים חריפים.

דברו בשפת המקומיים

חשוב מאד להכיר את התרבות ואת המנהגים המקומיים כדי לתקשר היטב עם המוכרים. כדאי לברך לשלום – "סוואדיקה" ולהודות בתודה – "קפונקה". אם אתם רוצים לשאול מה שלומך, אמרו "סבאדי מאי" ואם אתם מתביישים מעט להפגין את יכולות השפה שלכם, "לבשו" חיוך גדול על השפתיים והיו נעימים למקומיים. בשוק הזה, כמו גם בתאילנד כולה, מטיילים המוני ישראלים. המקומיים וגם המוכרים בשוק מזהים אותם בקלות ופעמים רבות גם פונים אליהם במילה או שתיים בעברית. כבדו אותם וענו להם בשפתם.

איך מגיעים

שוק הלילה של צ'אנג מאי נמצא במרחק קצר יחסית מבית חב"ד. כשמגיעים לבית חב"ד יש לפנות ימינה ובמרחק של 150 משם, מתחיל השוק. אם נמצאים במרחק רב יותר, אפשר לעלות על טוק טוק ולבקש להגיע ישירות אליו. עלות הנסיעה עומדת לרוב על 20 באט.