העיר פאטייה (พัทยา) נמצאת לחופה המזרחי של מפרץ תאילנד כ- 145 ק"מ דרומית מזרחית לבנגקוק. שמה של העיר בא משמו של מלך סיאם בזמנו –פרייה טאק (הדוקס טאקסין) שצעד מעיר הבירה הישנה- איוטייה דרומה לתוך הפרובינציה הידועה היום כצ'ונבורי כדי לשחרר את ארצו מהבורמזים.

להרחבה על פאטייה
מלונות בפאטייה הכל
אטרקציות בפאטייה הכל
טיסות מפאטייה
טיסות לפאטייה

מלך סיאם פגש את צבאו של נאי קלום שאחרי מפגש עם פרייה טאק נכנע ללא קרב ומאז העיירה הייתה ידועה כט'אפרייה (צבאו של פרייה) שלאחר כך שונתה לשם פאטייה שפירושו הרוח הנושבת לכיוון צפון מערב בתחילת העונה הגשומה.

בעבר כפר דייגים אנונימי אשר שלוותו לא הופרעה עד לשנות השישים המוקדמות, בהם הגיעו לשם חיילים אמריקנים מוייטנאם. לאחר יותר מיובל, הכפר גדל והפך לעיר משגשגת. צריפי דייגים על החוף קשה למצוא אבל בהחלט ניתן לראות, עד להיכן שהעין משגת, מלונות קניונים ומסעדות גורמה אשר יקבלו אתכם בזרועות פתוחות.

היום פאטייה ידועה בעיקר בזכות חיי הלילה ותיירות המין שבה אבל בשנים האחרונות נוספו מקומות בילוי ופעילויות שמתאימות לכל המשפחה כגון גולף, קארטינג, ספארי עם חוות פילים, באנג'י, רכיבה על סוסים, ספורט מוטורי, צלילה וכו'.

החלק הצפוני של חוף פאטייה מכיל יותר מסחר ואטרקציות תירותיות כולל השכרת אופנועים, ספורט ימי וכו', והחלק הדרומי מיועד בעיקר למגורים עם מלונות מסעדות ובונגלויים בין היתר.

 

אם גם אתם בדרך לפאטייה, צרו איתנו קשר עוד היום, ואנו במרכז למטייל נספק לכם את כל המידע שצריך ואת המחירים הטובים ביותר!

מידע נוסף אודות פאטייה

איך אומרים פאטייה בתאית? שטח כמות תושבים
พัทยา 22.2קמ"ר

*בעיר  –  115,840 תושבים