קאו לאק

"קאו לאק" (Khao Lak) הוא איזור חופים יפייפה המשתרע על שטח של כ 30 ק"מ כחלק ממחוז "פאנג נה" (Phang Nga Province) וכמאה קילומטר מהעיר פוקט לאורך "ים האנדמן" (Andaman Sea) לרקע הרים עוצרי נשימה המכוסים ג'ונגלים ענקיים, בדרומה של תאילנד.

פירוש השם קו לאק הוא "הר לאק", מאחר וההר הגדול אשר במרכז האיזור הוא גורם המשיכה המרכזי של שמורת הטבע "לאם רו" (Lam Ru National Park) שאיזור "קו לאק" הוא חלק ממנה.

האטרקציות שמציע איזור קו לאק הן רבות ומרשימות ביותר, אבל במובן הפשוט של המילה. שילוב ההרים, הדרכים המשתרעות לאורך האיזור, החופים היפים הנקיים מאוד, והטבע כולו שנשאר בתולי ושיד אדם כמעט ולא נגעה בו, הם מה שהופכים את האיזור כולו למסתורי, ועוצר נשימה, הנחשב לאחד האיזורים היפים ביותר בתאילנד כולה. מה שיפה ומושך המוני מבקרים לאיזור, הוא השילוב של הנוחות של המערב בצורת ריזורטים ומלונות שחלקם מפוארים מאוד, אשר משתלבים, מכבדים, ולא באים על חשבון דרך החיים התאילנדית, הפשוטה והמסורתית.

בשנת 2004 האיזור נפגע ב"צונאמי" בצורה הקשה ביותר מכל איזור אחר בתאילנד. אומנם הזכרונות הקשים עדיין חקוקים בזכרון המקומיים, אבל היום האיזור כולו משוקם לחלוטין, הריזורטים שופצו כחדשים, התיירים חזרו לאיזור במספרים גדולים, והמקום כולו נראה כהולך לעבר עתיד ורוד ומשגשג.

חשוב לציין שמוזיאון לזכר פגעי ה"צונמי" נבנו בקו לאק והוא עכשיו חלק בלתי נפרד מתרבות האיזור העשירה. לצד מפלי המים המדהימים, שמורת הטבע הפראית, איזורי "שנורקלינג" וצלילה יפייפים, טיולי יום לאיזור פוקט , החופים האין סופיים הפרושים לאורך האיזור כולו, והאווירה מלאת החיים שמציע המקום.

קאו לאק ידוע גם כיעד מועדף על משפחות המעדיפות את האווירה השקטה והנוחה יותר מאשר באיזורים כמו "פאטונג" (Patong) ו"פאטייה" (Pattaya). אבל עדיין עם הנוחות המספקים המלונות והריזורטים באיזור.

להרחבה על קאו לאק

דברו איתנו