ברוכים הבאים לאי קו טאו, קחו את הזמן, שכבו על הגב, עצמו עיניים או הביטו בשמיים, או אולי תיקחו צלילה אל מתחת למים. כך או כך כאן לא ממהרים לשום מקום. האי קו טאו נוצר למנוחה.

קו טאו, בתאילנדית – אי הצבים. הסיבה האמתית לשמו היא צורתו החיצונית. האי עגלגל, כמו גבעה גדולה שצמחה מהמים, ולעיתים מנקודות מבט מסוימות הוא מזכיר שריון של צב. מתוך המים צצות מידי פעם אבנים גדולות שהים שייף והפכם עגולות, ממש כמו ביצי הצב.

להרחבה על קו טאו
מלונות בקו טאו הכל

האי קו טאו (เกาะเต่า) נמצא במרחק של כ- 50 ק"מ מקוסמוי. קרוב מספיק על מנת להיות נגיש, אך בכל זאת מבודד. שלושה קילומטרים רוחבו וכשבעה אורכו. יש בו תשתית תיירותית טובה, אבל אין בו מרחבים לבנייה או שפע של אטרקציות והמולת המונים. האי, על החופים היפים שבו ועל השלווה המתחייבת בו, הוא מפלט נהדר למי שמחפש את השקט והבדידות של אי טרופי בתאילנד, בלי לוותר על נוחות מפנקת. באי הזה לא ממהרים לשום מקום. באי הזה לוקחים את הזמן – לאט לאט, מתוך מתינות, כראוי לכל צב בכל מצב.

אם הגעתם עד קו טאו, כנראה מה שאתם מחפשים זה את השקט את הדממה, ואת היופי הטרופי. בקו טאו אפשר ליהנות בישיבה בחוף מדהים עם רצועה לבנה, ולהביט על המים: פסים של צבע ירוק טורקיז לצד החוף, עד כחול עמוק הרחק באופק. זוהי שלווה. בקו טאו אפשר ליהנות גם מתחת לפני הים. לצלול אל בין שוניות האלמוגים וליהנות מהדממה המוחלטת מתחת לפני המים, ולצפות בדגים בשלל גדלים וגוונים. בצלילות הליליות תראו את ה"פלנקטון" הקטן והזרחני מאיר את מימי הלילה.

ביום תראו דגי שונית צבעונים: "קופסינון", "תוכינון" ועוד רבים. ואם תעזו להגיע ל-"חוף הכרישים", למים העמוקים יותר, תצללו לצד חתולי ים וכמובן אולי גם תפגשו כרישים. אם אתם בעונה הנכונה – האביב או הסתיו – תוכלו גם לצפות בכריש הלוויתן, אורכו מגיע ל- 12 מטר, וזאת למרות שהוא ניזון רק מה"פלנקטון" הזערורי, אך מה מופלא הוא הטבע. מה מופלא הוא האי קו טאו.

אם אנו כבר מתחת לפני המים, קבלו עוד סיבה לשמו של אי הצב. בקו טאו ישנה אוכלוסייה גדולה של צבי ים. זו כמעט ניזוקה ונעלמה בשל התיירים והצוללנים שהגיעו למקום, אך ב- 2004 יצאה ממשלת תאילנד בתוכנית מיוחדת, וביחד עם הצי התאילנדי וארגון הצלילה התאילנדי גרמה להופעתם המחודשת של מאות צבים צעירים באי שגדלו והתרבו.

עם כאלו חיי ים מפתים לא פלא שבאי זה מתמחים בלימודי צלילה. אפשר לעשות קורסים שונים. יש שיבחרו בקורסים קצרים של כוכב אחר, רק לטעום מהחוויה התת מימית, ויש שיבחרו לעשות קורסים מלאים ויהפכו לצוללנים מומחים. שפע של בתי ספר, כולם טובים וברמה בינלאומית. לפעמים קשה לבחור. לא לדאוג – אנחנו כאן לעזור לכם.

אנו מכירים את בתי הספר לצלילה באי הצב, תשאלו אותנו, ונדע להמליץ. לא רק להמליץ, אלא אפילו לעזור. כחלק מהקשר שלנו עם בתי הספר, הצלחנו להשיג מהם מחירים זולים במיוחד עבור המטיילים שלנו. ניתן לכם המלצה טובה, ונעזור לכם גם עם מלון מעולה במחיר הזול ביותר. מה שלכם נותר לעשות זה לקחת את הזמן, לשכב על הגב, לעצום עיניים או סתם להביט בשמיים ומידי פעם להתרענן בצלילה אל מתחת למים.

קו טאו – גם ביבשה

אם הגעתם לקו טאו, כנראה אתם מאנשי הים. אתם רוצים לצלול, לשייט או לפחות לשכב על החוף ולטבוע בשמיים או בצפייה במים. אבל בין מים למים, יש בקו טאו גם מעט יבשה ואפשר למצוא עשיה יבשתית.

מי שחובב טיולים יכול לצאת לטיולים רגליים קטנים בגבעות האי, למצוא נקודות תצפית חבויות שמתחתם יתפרס האי ונוף הים הירוק-כחול העוטף אותו. בחלק הדרומי של האי ניתן לטפס כ- 20 דקות לנקודת התצפית John Suwan משם ניתן לראות ביום בהיר את קופנגן ואף את קוסאמוי.

בחלק הצפוני של האי אפשר לטפס טיפוס קל של כ- 30 דקות לנקודת התצפית של Koh Nang Yuan ולהשקיף ממרומים על רצועת החול הדקה המחברת את קו טאו לאיים קטנים סמוכים מצפון, לראות איך פס לבן עדין זה חותך במים הירוקים. אפשר אפילו לעלות לנקודות תצפית מהפסגה הגבוה ביותר באי, קחו מונית עד שיא הכביש ומשם המשיכו רגלית.

באי נפתחו גם בתי ספר לטיפוס אשר תוכלו להיעזר במדריך מיומן ולטפס על סלעי הגרניט לנקודות תצפית מרהיבות. אפשר לקחת שיעורים של אגרוף תאילנדי. אה כן, אם בכלל המנוחה היא שהביאה אותכם לאי– יש גם שיעור יוגה במקום. אחרי כמה שיעורים השהייה על החוף תהיה כל כך מרגיעה, שקיימת סכנה אמתית שלעולם לא תרצו לעזוב את המקום.

קו טאו – איך להגיע

האי קו טאו נמצא בחוף המערבי של מפרץ תאילנד וממוקם באזור האיים קוסמוי וקופנגן, לרוב התיירים המגיעים לקו טאו עושים זאת בהפלגה מהאי קופנגן או מקוסמוי, ההפלגה האורכת בין שעה לשעה וחצי.

במידה ורוצים להגיע ישירות לקוטאו ניתן לעשות זאת באמצעות חבילת טיסה, הכוללת טיסה מבנגקוק לצ'ומפון או לסורטאני ומעבורת לקו טאו.

דרך נוספת זולה יותר להגיע לאי קו טאו היא באמצעות נסיעה באוטובוס לעיר צ'ומפון, אשר הנסיעה אורכת כ 7 שעות והפלגה במעבורת מצ'ומפון לאי האורכת בין 90 דקות ל 5 שעות, תלוי בחברת המעבורת.

מידע נוסף אודות קו טאו

איך אומרים קו טאו בתאית? שטח כמות תושבים
เกาะเต่า 21 קמ"ר

1382 תושבים