אין שני לשקיעות בתאילנד, ובכדי לראות שקיעות אלו, ראוי להיות בחופים המערביים, מקום טוב לצפות בהם זה במחוז קראבי. למען האמת ב "או נאנג". עריית התיירות "או נאנג", נמצאת במרחק קילומטרים ספורים מהעיר האפורה קראבי. "או נאנג" היא בעצם עיירה שכל יעודה לתת שירות לתייר– והיא עושה זאת היטב. יש בה שפע של מלונות ברמות שונות, מסעדות, מזללות ושניים שלושה רחובות מסחריים ובהם כל מה שתייר חלם שיצטרך ועוד הרבה מעבר. רק נותר לבחור מלון מפנק עם בריכה טובה, כל היום משתכשכים בבריכה או בים, וממתינים למופע השקיעה הגדול.

להרחבה על קראבי
מלונות בקראבי הכל
טיסות מקראבי
טיסות לקראבי

ההצגה הגדולה מתחילה בין השעות שש לשבע בערב, בהתחלה סומק קל ואדמדם צובע את שולי העננים. אט אט הצבעים הכחולים בשמים הופכים ורדרדים. ככל שהשמש מנמיכה שולי העננים הופכים סגולים וליבם משחיר, הנוף מאבד פרטים והופך לצלליות. ואז, רגע לפני שהיא נעלמת, נותנת השמש את ההדרן הגדול: בבת אחת היא מציתה את השמים כולם: אדום, כתום צהוב בוערים מסביב. באזור קראבי שקיעה זו היא כנראה בין היפות בתאילנד, שכן את הים מנקדים אינספור איים קטנים ואת החוף מסביב עוטפים צוקי ענק שמהווים מעין אמפיתיאטרון מעשה ידי הטבע.

האיים הקטנים והצוקים הגדולים הם מהות הנוף בקראבי. גם בים וגם ביבשה מזדקרים לפתע עמודי סלע עצומים. עשרות מטרים גובהם. חלקם עמודים בודדים הבוקעים מהים, וחלקם מספר עמודים שחברו יחדיו. על הצוקים וביניהם יערות, שמשתקפים במים ומעניקים להם גוון ירקרק מיוחד.

לתאילנד חופים ממערב וממזרח. למזרח ילך מי שמחפש בעיקר את החוף, למערב ילך מי שמחפש בעיקר את הנוף. החופים המזרחיים רובם חוליים, ארוכים ורכים ושם עיקר אתרי הנופש, בחופים המערביים הנוף סוער יותר כגון במחוז קארבי.

אז איך עוד מעבירים את הזמן עד השקיעה. אין בעיה צאו והפליגו בים. הסתובבו בין האיים ראו כיצד הם משנים פנים וצורה. אפשר לעצור לשנרקל מעט מסביב ולהתרשם מהדגה הצבעונית., ניתן למצוא חלקת חוף קטנטנה ומבודדת לחלוטים ולעגון בה מעט. באיים אלו לא תמצאו אוצרות – איים אלו והנוף סביבם הם האוצר.

רבע שעה הפלגה מ "או-נאנג" ואתם בחוף ריילי ביץ'. בחוף ריילי ביץ' שלושה צוקים אדירים שחדרו למים, ויוצרו פיסת נוף פראית שיש בה גם רצועת חול רך ונקי ולצד מסעדות, בתי קפה ופינוקים לנופש, ובין הצוקים עוד נדחקו מלונות. כשתרצו להתבודד במרחק כחמש דקות תגיעו לחוף "פרה נאנג", הצוקים בו כל כך קרובים למים שאפילו מקום למסעדות לא נותר. חופי ריילי ביץ' מנותקים מהיבשה, ניתן להגיע אליהם רק בסירה ובסביבות השעה 21:00, האי הולך לישון. כמעט הכול בו נסגר. מי שמחפש מעט חיים בלילה, לא ימצא אותם בחוף ריילי ביץ'.

רוצים מעט פעילות, קחו קיאקים ושוטו סביב האיים באזור, תוכלו גם לשנרקל בשוניות האלמוגים באזור. הזכרנו כבר צוקים, אז אם יש צוקים, למה לא לטפס עליהם? ב "או נאנג" ובריילי ביץ' ישנם צוקים שמושכים מטפסים מכל העולם, וניתן למצוא במקום קורסי טיפוס ברמות שונות, החל מקורסים לילדים וכלה בקורסים למטפסים מקצוענים. כול הקורסים כולם מצוידים היטב ובטוחים עד מאד.

זו תאילנד והיא תעניק לכם כל שתרצו ממנוחה מוחלטת עד פעלתנות סוערות. העיקר העברנו עוד יום. הערב יורד, זהו חייבים להפסיק הכול, צריך למהר לחוף, עוד מעט ההצגה הגדולה מתחילה, השמש עומדת לתת את מופע הפרידה המלהיב שלה, להבעיר את הצוקים, להצית את העננים והאור המוקרן יאיר גם את הנשמה וירחיב את השקט שבה.

אטרקציות:

ריילי ביץ'

אל חוף ריילי אשר מופרד מהיבשה על ידי מצוקי קארסט ניתן להגיע  בסירה בלבד. לפעמים השפל לא נותן לסירות להגיע עד החוף ולכן מומלץ לבוא בבגדי ים או במכנסיים קצרים וכפכפים.

המצוקים הנישאים והצמחיה הפראית של החופים הלבנים יוצרים נוף דרמטי אשר ממנו מגיחים מדי פעם קופים חמדים לחטוף שאריות מזון. תפאורה ואווירה של אי בודד. בריילי ביץ' תוכלו לבקר במערת נטיפים ולעשות טיפוס הרים כאוות נפשכם, יש שם צוקים גבוהים ומרהיבים ששווים אפילו אם לא באתם לעשות טיפוס.

בלילה אין הרבה מה לעשות וגם ביום אבל אם אתם מחפשים שקט ושלווה בגן עדן זה המקום. בריילי לא עושים כלום חוץ מלהרגע, לקחת סיור לאיים שליד ולאכול תירס ואננס על החוף. החוף הבאמת יפה הוא חוף פראנאנג (5 דקות הליכה), צוקים ענקיים, מים צלולים, ארוך מאוד ולא מפוצץ תיירים המקום עצמו הולך לישון בסביבות השעה 21:00. יש פאבים ומועדונים בצד המזרחי. רק תביאו בחשבון שזה מקום קטן יחסית שבאים אליו להירגע – אל תצפו לקופנגן בטעות.

טיפוס צוקים בקראבי

החופים של קראבי נחשבים כגן עדן למטפסי צוקים. השילוב של צוקי גיר עצומים העולים וצומחים הישר מהמים יוצרים נוף מהמם ובטוח למטפסים. הנוף מהמם ממרומי הצוק הנפרס לים על מגוון הצבעים שבו ועל האיים הקטנים הפזורים בו. הטיפוס בטוח הודות למים העמוקים מתחת.

מטפסים מיומנים ימצאו באזור מעל 600 מסלולי טיפוס. החל מרמת מתחילים (4) ועד לרמת מומחים (8c). אפשר לשכור ציוד טיפוס בבתי הספר לטיפוס באזור, ואם הגעתם לבד הם גם ישמחו להכיר לכם מטפסים נוספים שיוכלו לחבור אליכם לטיפוס, על מנת לאבטח זה את זה.

רוב המסלולים המקצועיים הם באזור חוף ריילי ובעיקר בחוף "טונסאי" המבודד. החוף מוקף צוקי ענק מכל הצדדים ובמידה ורוצים להגיע אליו רגלית הדבר אפשרי רק דרך שביל ארוך ותלול בג'ונגל, או בשעת שיא השפל על החוף בצמוד למצוק מריילי. מי שמגיע לחוף ככל הנראה יעשה זאת בסירה מאו ננג או מריילי.עיקר הבאים לחוף טו סאי הם טפסי צוקים נלהבים שרוצים ליהנות מאתרי טיפוס מהטובים בעולם או צעירים שרוצים בחוף שקט "להזרק". זה ה-מקום להמלט מהמולת התירים של או-ננג או ריילי.

מי שמעולם לא התנסה בטיפוס, ממתינים לו בתי ספר לטיפוס המציעים מגוון של אפשרויות. החל מטעימה – שיעור של 4 שעות עם מדריך מוסמך שילמד את חוקי הטיפוס ויאפשר התנסות פשוטה, דרך יום טיפוס ארוך בן 8 שעות, ואף קורסים של מספר ימים. הכול מאובטח היטב, ויכולים להשתתף בו ילדים כבוגרים. אז אם עייפתם מלשהות על החוף, למה לא תנסו לשהות קצת מעליו?

טיולי יום

טיולי יום הם ללא ספק אטרקציה נפלאה לשלב אותה במהלך החופשה, ומעבר לבטן גב ורביצה באחד החופים היפים של קראבי. אחד מטיולי היום המפורסמים של קראבי הוא זה היוצא למפרץ פאנג נגה (Phang Nga Bay), וכולל גם עצירה באי הידוע – Koh Tapu, אי סלעי בגובה של 20 מטרים מעל פני המים, היכן שצולמו סצנות באחד מסרטי ג'יימס בונד – The Man with the Golden Ring. הטיול כולל גם ביקור במקדש Wat Suwan Kuha ובמערת הקופים המפורסמת, היכן שנמצאים מפלי ראמן היפהפיים.

צלילה או שנירקול

המים הצלולים שבסמוך לחופים המרהיבים של קראבי מצדיקים ביקור קצר או ארוך, בתצורת שנירקול או צלילה. מקראבי אפשר לצאת להפלגות קצרות לאיים קרובים, המתאימים במיוחד לפעילות התת ימית הזו. אחת האפשרויות היא לקחת טיול יום שלם היוצא ישירות אל האי קופיפי. שם, אפשר לשנרקל בחופשיות ולפגוש את העולם התת ימי העשיר ואת מיני הדגים השונים השוחים במעמקי הים. אסור כמובן לפספס גם את האלומוגים שבאזור Ao Maya ו – Ao Lo Sama וגם את הצלילה שבין הצוקים הגבוהים שבמפרץ מאיה (Maya Bay). צלילה או שנירקול מתאימים גם כחלק מהסיור היוצא אל האי הונג (Hong Island) וכולל עצירה לצלילה או לשנורקלינג בלגונה של האי ובאזור המים הרדודים שלו, היכן שאפשר לראות את שונית האלמוגים ולא מעט דגים צבעוניים. כמובן שמתאים לנצל את ההזדמנות גם לרביצה על חופי האי עצמם וצפייה בציפורים הטרופיות המקסימות שמבקרות שם.

הפלגות בסביבת האי ושייט קיאקים

אחת הדרכים היותר מומלצות לחוות את האזור היא בשייט קיאקים. באופן כללי, מזג האוויר בתאילנד, לרבות באזור קראבי, נפלא לטיולים מהסוג הזה, ובמיוחד בין החודשים דצמבר עד מרץ. התקופה הזו נוטה גם להיות עמוסה מאד במטיילים, אולם בזכות שלל האטרקציות וגם האפשרות ליהנות משייט מדהים הצפיפות פחות מורגשת ואפשר ליהנות מחוויה בלתי רגילה באחד המקומות היותר יפים בתאילנד. אחת האפשרויות היא שייט קיאקים בשמורת Tanboke Koranee. שמורת זו נמצאת בתת-המחוז Ao Leuk והיא מושכת אליה מבקרים רבים. ההגעה אל השמורה קלה. שפחות משעה נסיעה מהעיר קראבי עצמה מגיעים אל המקום היפהפה הזה, אל הכפר Ban Bor Thore שמהמזח שבו ניתן לצאת לשייט הקיאקים. השייט רגוע, שלו ונעים מאד ובמהלכו עוברים בלגונות נסתרות ובמערות חבויות כמו Tham Pee Hua Toe ומערת Tham Lot.

מעט אקסטרים

אם אתם מחפשים מעט אקסטרים בחופשה שלכם בקראבי, אומגות (Tree Top) היא, ללא ספק, האטרקציה המתאימה לכם. את האטרקציה הזו תמצאו באזור קראבי, בתוך יער גשם של ממש, אל מול הנופים המרהיבים של האזור. מדובר בפארק, המציע מגוון של הרפתקאות וכייף בלתי רגיל לכל המשפחה. הפארק – Tree Top Adventure Park, כולל 54 תחנות עם שפע של אפשרויות, כולל טיפוס חבלים ואפילו רכיבת אופניים בין צמרותיהם של העצים. לא רחוק משם, ואם אתם אמיצים במיוחד, תוכלו לצאת לראפטינג במים גועשים וליהנות מלא מעט אקשן. בשמורת הטבע Ton Pariwat Wildlife Senctuaty, שכוללת שטח עצום של 225 קמ"ר, תגלו מרחב נהדר לבלות בו עם הילדים ופעילויות שונות, לרבות אפשרות לצאת לראפטינג בנהר.

קראבי – איך להגיע

קראבי הממוקמת בחוף הדרומי- מערבי של תאילנד ובמרחק של כ 800 ק"מ מבנגקוק וכ 170 ק"מ מפוקט נגישה בקלות דרך האוויר הים והיבשה.

דרך האוויר ניתן להגיע לקראבי כמעט מכל יעד תיירותי בתאילנד כגון בנגקוק, צ'אנג מאי, וקוסמוי. כמו כן ישנה אפשרות להגיע גם בטיסות בינלאומיות ממדינות כגון סינגפור, מלזיה וסין.

משדה התעופה בקראבי ניתן לקחת מונית או מיניוואן למרכז העיר או ליעד אחר באזור, בנוסף לשירות ההסעה בתשלום שרוב במלונות בקראבי מציעים לאורחים.

דרך היבשה ניתן להגיע באמצעות אוטובוסים ציבוריים, מרוב היעדים בתאילנד, לדוגמה מתחנת האוטובוס הדרומית בבנגקוק אשר הנסיעה לקראבי אורכת כ 10 שעות. אוטובוסים המגיעים לקראבי תוכלו לקחת גם מפוקט, טראנג, ואף מקוסמוי אשר האוטובוס עובר דרך סורטאני.

אפשרות נוספת להגיע לעיר קראבי היא באמצעות מעבורות מיעדים כגון פוקט, קופיפי וקו לנטה או ישירות ל"או נאנג" במעבורת היוצאת מפוקט.

צרו איתנו קשר עוד היום, ואנו במרכז למטייל נספק לכם את כל המידע שצריך ואת המחירים הטובים ביותר!