הרבה שינויים עבר בשנים האחרונות החוק הנוגע לסיגריות, אלכוהול וסמים בתאילנד. הכניסה של הסיגריות האלקטרוניות ניער את המערכת, וכך גם שינויים אקולוגיים שעוברים אזורים שונים בממלכה. כדאי להיות מעודכנים במה מותר ומה אסור לפני שאתם מגיעים. בשביל זה יצרנו את המדריך הזה.

  

מה מותר להביא וכמה
תכננתם להגיע עם כמויות מסחריות של פאקטים ובקבוקי אלכוהול ולהתחיל את המסיבה במלון? דעו שיש הגבלות מאוד מחמירות על כמות החומרים שמותר לכם להכניס איתכם לתוך תאילנד. תוכלו להכניס עד 10 חפיסות סיגריות (חפיסות בודדות, כלומר פאקט בודד). לגבי אלכוהול, תוכלו להכניס רק בקבוק אחד בנפח של עד ליטר. עדיין, קחו בחשבון שאם השוטר בשדה התעופה לא מכיר את האלכוהול שהבאתם, יש לו סמכות להחרים אותו. לכן, מומלץ להגיע עם מותגים מוכרים בעולם, ולא עם האלכוהול הספציפי שרקחתם בבית. האכיפה מאוד רצינית, ונוסף על החרמה, תשלמו כ-600 דולר לכל חריגה.

האלכוהול בתאילנד זול מישראל, והוא חוקי ונמכר בחנויות נוחות, סופרים, דוכנים, מסיבות ועוד. שימו לב שבמקומות כמו סופרמרקטים, חנויות נוחות וכו', לא ניתן לקנות אלכוהול בכלל בשעות 14:00-17:00 וגם מחצות ועד 11:00 בבוקר.

סיגריות אלקטרוניות
כאן החוק מאוד פשוט וברור: סיגריות אלקטרוניות אסורות לחלוטין בכל תאילנד. אסור להכניס אותן למדינה, לקנות אותן, להשתמש בהן. כלום. אפילו החזקת סיגריה כזו יכולה לגרור קנס גדול, ואף כליאה. הסיבה היא מונופול מקומי על שוק הטבק, לכן לא מאפשרים להכניס מוצרים שעלולים לפגוע ברווחים. ככה או ככה, בשביל הביטחון והראש השקט שלכם, תשאירו את הג'ול בבית – אתם חוזרים לעשן אולדסקול.

סמים
מצד אחד, מי שיחפש סמים בתאילנד, ימצא אותם. סצינת חיי הלילה יזמנו לא מעט הזדמנויות, ובאיים תוכלו להיתקל במריחואנה באופן שיגרום לכם לחשוב שאולי זה לא כזה ביג דיל. אבל תאילנד היא אחת המדינות המחמירות בעולם בנוגע לסמים. אפילו סמים קלים כמו וויד יכולים לגרור קנסות של אלפי שקלים וגירוש תמידי מהמדינה (במקרה הטוב מאוד). במקרה פחות טוב ויותר סביר, הם גוררים מאסר של עשרות שנים. יכולים להגיד לכם ש"כאן זה בסדר לעשן", כי העסק עשה דיל עם המשטרה. יכול להיות שזה נכון, אבל זה תמיד יכול להשתנות. כל העונשים המצוינים בחוק התאילנדי כלפי שימוש בסמים, מתייחסים לאזרחי תאילנד. העונשים עבור תיירים חמורים בהרבה, ולא כתובים בשום מקום. כל שוטר יכול לבקש מכל עובר אורח לעבור בדיקת סמים (בדיקת שתן במקום), מבלי לתת סיבה. תעשו לעצמכם טובה ותתרחקו מסמים בתאילנד. זה לא שווה את זה.

במקרה חירום
אם משהו קרה ואתם או מישהו שאתם מכירים הסתבך בצורה כלשהי עם המשטרה, הדבר החכם ביותר לעשות הוא לפנות לשגרירות ישראל בהקדם, ולוודא שאנשים בבית יודעים שאתם בבעיה (כדי שינסו לעזור לכם משם).