טיול בתאילנד הוא מסע בלתי נשכח, החל מהאיים הקסומים והמרגיעים ועד לטיולי הג'יפים בצפון. החוויות שהמטיילים חווים במזרח מלוות אותם כל חייהם, הנופים, המסיבות ושלל רגעים משמעותיים וייחודיים. לקראת הטיול עולות שאלות רבות, ביניהן עולה השאלה, האם לצאת לטיול באופן עצמאי או באמצעות טיולים מאורגנים? אם גם אתם שאלתם את עצמכם מה מהאפשרויות עדיפה, הכתבה הבאה תעשה לכם קצת סדר בראש.

לטיולים מאורגנים ולטיולים עצמאיים קיימים יתרונות וחסרונות. לפני שמחליטים על תכנון הטיול, חשוב להכיר את המעלות של כל אחת מהאפשרויות וכמובן את הדברים שעלולים לפגוע בחוויה שלה אתם מצפים בכיליון עיניים.

טיול מאורגן

אחד היתרונות הבולטים בטיול מאורגן הוא המדריך שמלווה את הטיול ובקיא בהיסטוריה של המקום ובשפה המקומית, כך המדריך יוכל להסביר לכם בפירוט על המקומות בהם תטיילו. כמו כן, למשך כל הטיול ילווה אתכם כלי תחבורה צמוד שימנע מכם להתנייד בתחבורה הציבורית. מאידך, בטיולים מאורגנים, לא תוכלו לבחור את המלונות בהם תלונו, את חברות התעופה, את היעדים ומשך ההישארות בכל יעד. אם במהלך הטיול, אחד היעדים פחות מתאים לכם, לא תוכלו לעזוב ולחלופין אם יהיה יעד אהוב במיוחד ותרצו להישאר בו כמה ימים נוספים מעבר לתכנון, זה כמובן לא יתאפשר משום שאתם תלויים בקבוצה כולה ובמסלול שתוכנן מראש. כמו כן, במידה ויהיו עיכובים בשל תקלות טכניות או אישיות של חברי הקבוצה, הקבוצה כולה תיאלץ להתעכב. משום שמדובר בקבוצה שיוצאת בבוקר יחדיו, לא תהיה לכם שליטה על השעות בהן תתעוררו בבוקר ועל האוכלוסייה המרכיבה את הקבוצה, כך שלעתים תרגישו כמו בטיול שנתי ולא תוכלו ליהנות מהטיול בקצב העצמאי והאישי שלכם. נוסף לאלה, טיול מאורגן יעלה לכם יותר כסף מארגון טיול באופן עצמאי.

טיול עצמאי

בעוד שבטיול מאורגן, אתם תלויים בקבוצה המטיילת אתכם, בטיול עצמאי אין תלות באחרים כך שהקצב בו תטיילו הוא אישי ואם תחליטו להישאר באחד האיים יותר זמן, תוכלו לעשות זאת. כמובן שתוכלו לבחור את היעדים אליהם תגיעו ואת חברות התעופה והמלונות בהם תשהו. במהלך הטיול תכירו ישראלים נוספים ותוכלו לבחור האם להמשיך לטייל איתם לעבר היעד הבא או להתפצל לאחר מספר ימים. תאריכי הטיול גמישים ונתונים להחלטתכם כמו גם השעות בהן תתעוררו והמסלול היומי שלכם. ההתמצאות בתאילנד אינה מסובכת כך שתוכלו לטייל באופן עצמאי ולעבור בין ערים ואיים בקלות. גם במסגרת טיול עצמאי ניתן לטייל באופן מסודר לתקופה קצרה של יום אחד או מספר ימים (למשל: בטיול 7 האיים או טיולי הג'יפים בצפון), כך שלא תצטרכו להתחייב למהלך כל הטיול, אלא לימים בודדים. כמו בכל טיול, מומלץ לקרוא מעט לפני הטיסה (או בטיסה עצמה – הדפיסו לכם חומרי קריאה) ולהכיר את המדינה על כל אזוריה וההיסטוריה שלה, כך לא תצטרכו מדריך צמוד משום שכל המידע נגיש עבורכם ברשת.

טיפ: במידה ואתם מתכננים טיול עצמאי מעל חודש לתאילנד חשוב שתקראו אודות הוצאת ויזה לתאילנד.

אז במה בוחרים?

חד משמעית בטיול עצמאי. במסגרת של "טיול מותאם אישית", תוכלו לבנות מסלול בהתאם לתקציב ולצרכים האישיים שלכם. במהלך תכנון הטיול תוכלו להיעזר באחד מהסוכנים שלנו השוהים בתאילנד שיעניקו לכם ייעוץ מקצועי, מידע חם מהשטח והמלצות עדכניות בנוגע למלונות, חברות תעופה ועוד. מסלול הטיול ייבנה בהתאמה אישית, כך תוכלו לבחור מלונות לפי טעמכם, טיסות פנים בשעות שנוחות לכם, מסלולים ואטרקציות לפי התקציב האישי שלכם ובמחירים אטרקטיביים. כמו כן הסוכן ילווה אתכם לאורך כל הדרך החל מתכנון הטיול בישראל ובזמן שהותכם בתאילנד. הסניפים של "המרכז למטייל תאילנד", הם ONE STOP SHOP, כל השירותים נמצאים תחת קורת גג אחת, החל מייעוץ וסיוע בתכנון הטיול ועד למסעדות ישראליות אותנטיות.