רשמו לכם ביומנים את התאריך הבא: 12.8! מדוע? ובכן אם הייתם תאילנדים לא הייתם מעלים את השאלה, אלא הייתם יודעים שזהו יום חג – ביום ההולדת של המלכה האהובה, ועל כן לא מדובר בעוד יום שכולל ברכות וצילומים, אלא מדובר ביום שבתון, ביום בו כל הממלכה מתקשטת בדגלי המדינה, שהפעם גם מלווים בתמונה של המלכה. מכאן שאם אתם מארגנים טיול לתאילנד בחודש אוגוסט, נסו להגיע בתאריך זה לבנגקוק, כי שם מתקיימות החגיגות המשמעותיות, כאשר שדרות רָטצ'אדָמנוֹאֶן מהוות את מוקד ההתרחשות.

תאילנד לובשת חג

מבקשים טעימה ממה שמחכה לכם? ובכן ראשית אווירה של חג, כזו ששמה בכיס הקטן את פסח וראש השנה, וזאת כי בתאילנד כמו בתאילנד הכול יותר צבעוני, ססגוני ומקושט, כך שכל הרחובות מתקשטים לכבוד האירוע, פרחים מפוזרים, דגלים נתלים ושלל אירועי תרבות מרהיבים מתקיימים. באותו יום מתקיימות מגוון תהלוכות ייחודיות ושלל מופעי רחוב הופכים כל נקודה לעליזה. מכאן שאם תאילנד ססגונית במהלך השנה, הרי שביום חג זה היא ללא ספק מצליחה להתעלות מעל עצמה. 

מקום אחד אינספור דברים לעשות

בין אם תבחרו להשתתף בתהלוכה כזו או אחרת ובין אם תבחרו ליהנות ממראה מקושט של מבנה כזה או אחר, טוב לדעת שבבנגקוק יש לא מעט מה לעשות ולחוות, וזאת כי מדובר בעיר הבירה שמציעה ישן אל מול חדש, פאר לצד המולה עממית, אמונה דתית לצד חיי לילה סוערים, קניוני יוקרה לצד שווקים מזמינים, מבנים היסטוריים לצד גורדי שחקים, מסעדות יוקרה לצד אוכל רחוב וכדומה. אז מהיכן נתחיל? ממסיבות והופעות רחוב ומטיול בין המבנים המקושטים. מה לאחר מכן? אם יישאר לכם כוח, הוספנו מספר הצעות נוספות

מבנים מקושטים ועוד

מה עושים ביום ההולדת של המלכה? ובכן כפי שציינו, ביום ההולדת מגוון מבנים חשובים מתקשטים לכבוד המאורע, ועל כן מומלץ להגיע לראות את ארמון המלך שנבנה ב 1782 (חשוב לוודא שמתלבשים כראוי, ללא בגדים קצרים וחשופים), את ספריית הבודהא, את מוזיאון הנשר ועוד, כאשר אם מבקשים ליהנות מיעדים נוספים בעיר, מומלץ לנצל את היום ולהגיע אל צ'יינטטאון בנגקוק – שכונה סינית שנראית ומרגישה כאילו נלקחה מסדרת פעולה משנות ה80, כך שלרגע ניתן לשכוח היכן באמת נמצאים.

אין טיול ללא אוכל מקומי

דיברנו רבות על מה רואים, אך חשוב לא פחות מה אוכלים, ופה נציין שמומלץ ביותר לאכול אוכל רחוב, ואם אוכל רחוב אז כזה שיש לו ביקוש רב ושסביבת העבודה שלו נראית נקייה. עם זאת, כיוון שבתאילנד האוכל מאוד שונה מזה שמוכר בעולם המערבי, הכנו לכם סקירה מהירה של מספר מנות מומלצות: "פאד תאי" – אטריות אורז מוקפצות עם ביצים ושלל הפתעות. "קאו פאד" – אורז מבושל עם עוף ועוד. "קרה פאו" – תבשיל די חריף משולב פירות ים. "באמי" – מנה אינדונזית שכולל ירוקים, אטריות, חיטה, מעט בשר וגיוזה. "טום יאם" – מרק בעל ניחוח לימוני, מעט חריף וציר משתנה, ו"יאם טא לה" – סלט אטריות מלווה בפירות ים ורוטב עדין. 

יום האם

יום ההולדת של המלכה כה משמעותי, עד שבין היתר הוא גם נבחר לייצג את יום האם בתאילנד, לפחות מאז שנת 1976. מכאן שאם מטיילים עם המשפחה, מוטב לנצל את היום הזה עבור פינוק האם, כך שניתן לצאת למסעדה טובה, להזמין אותה לאחד מסוגי המסא'זים הנהדרים שבהם תאילנד ידועה, וכמובן לאפשר לה לעשות כל מה שאישה אוהבת – להתלבש יפה ולצאת לקניון מרשים, ואם כבר מצויים בבנגקוק, אז סמנו לפניכם את היעד הבא: קניון MBK המדהים שמציע חוויית קניות שטרם הכרתם. מנקודה זו מומלץ להמשיך לחנות הידועה Tokyo , חנות שמתמחה במכירת מוצרים שמיוצרים ביפן.

בטרם מתחילה עונת התיירות

לאור הדברים, אם אתם מבקשים לראות את העם התאילנדי בשיא תפארתו, תשקלו להגיע לבנגקוק באוגוסט. אומנם לא מדובר בתקופת השיא מבחינה תיירותית, אך עדיין תאילנד יודעת להציע למבקריה אטרקציות שוות גם באוגוסט, כך שאומנם שווה לשים בתיק מעיל גשם חד פעמי (עולה שם כמה שקלים), אך גם המונסונים המזדמנים שמאפיינים את העונה לא יצליחו לפגום בחוויה, ויש שיעידו שהם מוסיפים לה ממד אותנטי וחוויתי. עתה גם לכם כבר ברור מהו היעד הבא?