האיים המרהיבים לצד האטרקציות הייחודיות, הופכות את תאילנד לאחד היעדים המבוקשים ביותר בקרב משפחות וזוגות. אמנם רבים נוטים לטייל בתאילנד בין חודשי אוקטובר-אפריל, אך החופש הגדול שמתרחש בחודשי הקיץ, מוביל רבים מהמטיילים לנפוש דווקא ביולי ואוגוסט. למרות שלא מדובר בעונה התיירותית, תאילנד מציעה למבקריה אטרקציות ובילויים במהלך כל השנה.

מה חשוב לקחת בחשבון כשמתכננים חופשה באוגוסט?

חודש אוגוסט נחשב לאחד מחודשי העונה הרטובה, כלומר צפויים בעונה זו גשמים ומונסונים. גם אם בתחילת היום, נדמה כי מדובר ביום שמשי, הגשמים עשויים להפתיע אתכם במהלכו. ובכן, אין צורך לחשוש מקיומם של הגשמים והמונסונים, מאחר וניתן לטייל, לבלות ולחוות אטרקציות שונות גם בעונה זו. במהלך תכנון החופשה, התחשבו בכך שעשויים להיות גשמים, וקחו עמכם אביזרים שיסייעו לכם להתמודד עמם. אגב, בחנויות הנוחות  7- ELEVEN הפזורות ברחבי המדינה, ניתן למצוא בכמה שקלים בודדים מעיל גשם מניילון, חד פעמי, שיוכל לשמש אתכם במהלך הגשמים. עם הגעתכם ליעד, תוכלו לרכוש כמה מעילים ולשמור בתיק הגב שלכם, ליתר ביטחון.

בתי מלון בתאילנד באוגוסט

המלונות בתאילנד בחודש אוגוסט אינם בתפוסה גבוהה, מאחר ולא מדובר בעונה התיירותית הנקראת HIGH SEASON. לפיכך, תוכלו למצוא מלונות במחירים נוחים ואטרקטיביים, לרבות מבחר גדול של מלונות ובתי הארחה מסוגים שונים. באיים, כמות המבקרים נמוכה יותר, לכן סביר להניח שתוכלו למצוא חדרים במלונות מבוקשים וייחודיים, כמו כן, ניכר כי המחירים במלונות המצויים באיים כמו קופיפי ופוקט, זולים יותר מהמלונות באיים אחרים.

תנאי מזג האוויר בתקופה זו

מזג האוויר בתאילנד מחולק לשניים, העונה הרטובה והעונה היבשה. חודש אוגוסט נכלל תחת העונה הרטובה, זאת מאחר והוא מאופיין במזג אוויר טרופי. מזג האוויר חם אך יחד עם זה גם גשום, בכל אזורי תאילנד. בנוגע לדרום תאילנד, ההמלצה הרווחת לחודש אוגוסט, היא דווקא השהות באיים המזרחיים כמו קופנגן וקוסמוי, שם מזג האוויר יהיה ידידותי יותר וכמויות הגשם קטנות ביחס ליתר האיים. אין סיבה לחשוש מקיומם של גשמים ומונסונים, מאחר וניתן לטייל גם בעונה הרטובה, זאת משום שמדובר בגשמים שיורדים אחת ליומיים או יותר, לפרקי זמן קצרים. מזג האוויר ממשיך להיות חם ולח, כך שבמהלך הגשם ניתן לעשות הפוגה קלה ומיד לאחריו להמשיך במסלול המתוכנן.

המונסונים מתחילים למעשה בסוף חודש אפריל, מה שמהווה את הכניסה לעונה הרטובה. אמנם עם התקדמות החודשים, תדירות הגשמים עולה, אך מאחר ומדובר באקלים טרופי שאינו יציב ומדויק, ייתכן גם שלא ירדו גשמים כלל.

היכן תטיילו באוגוסט בתאילנד?

הטיול בחודש אוגוסט בתאילנד, יכול להיעשות במתכונת הרצויה לכם, רק קחו בחשבון את הגשמים שעשויים להפתיע אתכם במהלך הטיול. רצוי להישאר גמישים במהלך תכנון הטיול, כך במידה ותיתקלו במונסון, תוכלו לשנות תכניות בהתאם.

בבנגקוק, ניתן לבקר במרכזי הקניות הגדולים והמקורים, לחזות במופע "סיאם נירמיט" הייחודי, להגיע אל "סיאם עולם הים", מוזיאון מדאם טוסו ועוד. בקוסמוי תוכלו ליהנות מאטרקציה ייחודית של קירות טיפוס וסנפלינג ב"רוק אנד רופס", המאפשר טיפוס קירות ואקסטרים בכל תנאי מזג האוויר, לקחת חלק בצלילת שנורקלים, לבקר ב"אקווריום סמוי" ועוד. כפי ששמתם לב, ישנן אטרקציות רבות בתאילנד המתאפשרות בכל העונות, כך שאין סיבה להימנע מלטייל במדינה גם בעונתה הרטובה.

 

מתכננים להגיע לתאילנד באוגוסט? אנחנו במרכז למטייל, נסייע לכם לארגן ולתכנן את שהותכם בתאילנד לתקופה זו, לרבות מקומות לינה ושהות במלונות ייחודיים, הזמנת טיסות פנים (במידה ותצטרכו), מידע על אטרקציות בהתאם לעונה ועוד. צרו עמנו קשר, נשמח לעמוד לרשותכם.