אין צורך להכביר במילים עד כמה תאילנד מדהימה, אקזוטית, מרתקת ומהווה יעד אידאלי עבור חופשה, אך כן רצוי לחדד שהיא אינה מהווה יעד רק עבור בילוי, אלא גם עשויה להוות יעד אידאלי עבור עבודה, ובמיוחד עבור הישראלים שיודעים לחשוב מחוץ לקופסה, לזהות הזדמנויות ותמיד מחפשים כיצד לשלב בין הנאה לעבודה. אז על אלו אופציות חשבנו? להלן כמה:

עבודה במלון

בין היתר תאילנד ידועה במלונות המרהיבים שלה, אלו שמושכים להיכנס אליהם ושלא רוצים לצאת מהם, וזאת כי מלונות בתאילנד נראים כאילו נלקחו מתוך גלויה. מכאן שאם באמת מבקשים לא להתרחק מהם ועל הדרך להרוויח משכורת, הרי שמומלץ לבחון אלו עבודות מחכות במלונות השונים, כאשר מראש רצוי להתמקד במלונות איכותיים ומרהיבים, כאלו שמעניקים "בונוס" עם תחילת העבודה. 

תיירות

כידוע תאילנד מהווה יעד תיירותי מאוד חזק ועל כן לישראלי בעל הגישה החצופה (אך הישירה והמקצועית) יש מקום להתפתח בתחום, ועל כן מי שמחזיק באנגלית ברמה טובה יפעל בחוכמה אם יבחן אלו סוכנויות מקומיות מחפשות עובדים נמרצים, ואם מבקשים להתפתח בתחום ולהרגיש קרוב לארץ, ניתן לפנות אלינו, ולהשאיר פרטים בעמוד הדרושים שבאתר, או פשוט להיות ישירים (כמו ישראלים טובים) ולהרים טלפון.

 

התמחות ב"פאד תאי"  

אם אתם מחפשים עבודה, חובבי אוכל, משוגעים על מסעדות בתאילנד, יודעים לעבוד במטבח ומגוון חומרי הגלם הייחודיים למקום גורמים לכם לחקור ולהתלהב, הרי שהתשובה ניצבת מולכם – תנסו להתקבל לאחת המסעדות האיכותיות שמתמחות באוכל מקומי. באופן שכזה תיחשפו לסודות הגורמה התאילנדי, תרוויחו לא רע וכמובן תאכלו טוב במשך אותה תקופה. 

 

מכירות 

גם בתאילנד תמצאו שלוחות של חברות ישראליות שמתמקדות בדוכני מכירות, ולו במרכזי הקניות המובילים. מכאן שניתן למכור מוצרי ים המלח, עבודות יד, תמונות וכדומה. על מנת לעבוד בכך עליכם לבחון האם אתם בעלי יכולת ורבלית טובה, אוהבים אינטראקציה עם אנשים, יודעים למכור קרח לאסקימוסים וכמובן יודעים לעבוד קשה. אם כן, מהר מאוד תגלו שהתגמול אכן נאה. 

 

תצללו לתוך זה

תאילנד מציעה לכל אחד להגשים חלום, ועל כן אם החלום שלכם הוא ים וצלילה, שמש ואנשים, הרי שמהר מאוד אתם עומדים לגלות שניתן לחיות את החיים הטובים ובו זמנית להרוויח הרבה, וכל זאת אם רק תוכיחו יכולות בהדרכת צלילה. 

 

תחום האבטחה

למה לעבוד באבטחה בארץ אם ניתן לעבוד באבטחה בתאילנד, שם הכול יותר צבעוני, ססגוני ומהנה. מכאן שאם יש לכם ניסיון, או אפילו רק הכשרה נחוצה, ואם אתם מבקשים לחוות את תאילנד לתקופה, מוטב לבחון את האופציה. איפה? בקניונים, במלונות, בבנקים, בשגרירויות וכדומה. 

 

אופר

מבקשים עבודה במקום משפחתי ואוהבים ילדים? תשקלו להיות אופר בתאילנד, ולו של ילדים למשפחות ישראליות שנמצאות בשליחות. מדובר בכסף טוב, באווירה חמימה ובהזדמנות לעבוד ביום ולחיות את תענוגות המקום בלילה.

 

הוראה

יש לכם אנגלית ברמה טובה? זה הזמן לנצל זאת עבור עבודה כמורה מקומי. כל שעליכם לעשות זה לעבור מבחן בקיאות (מסוג TEFL) ולהכין את תעודת הבגרות, תעודה מהאקדמיה ובאופן כללי כל תעודה רלוונטית. לאן פונים? אל אחד מבתי הספר המקומיים, כאשר גם האוניברסיטה עשויה להוות דלת פתוחה. כמו כן, לרוב יש להשקיע כ40 שעות עבודה שבועיות, אם כי רק 25 מהן ידרשו עבור עבודה בפועל. 

 

חשוב לדעת!

לאור הסקירה, ברור שלא חסרות אופציות עבודה בתאילנד, ואף תחום התוכנה מהווה כיוון שמומלץ לבחון, ולו באמצעות פנייה לחברות בינלאומיות שפועלות במקום, אך ראשית יש לדעת שצריך אישור עבודה, וזאת ניתן להשיג באמצעות מגוון חברות ייעודיות, כאשר בדרך כלל יש צורך להתחייב מראש לחצי שנת עבודה. עוד ראוי לציין שיחסית למונחים של הארץ המשכורות אינן נחשבות גבוהות, אך מצד שני המחיה בתאילנד מאוד זולה, כך שבסופו של יום זוכים לחסוך לא מעט, ולו עבור טיול ביעד נוסף. מה עוד חשוב לדעת? שלעתים עבודה בארץ זרה עשויה להוביל לתחושת ניכור ועל כן טוב לדעת שקיימות בתאילנד קהילות ישראליות ואף פועלים בתי חב"ד שחוגגים ביחד חגים, תמיד זמינים ומקבלי פנים.