צעירים רבים בגופם ובנפשם בוחרים לערוך את הטיול הגדול בתאילנד ולא בכדי. תאילנד מציעה מגוון גדול ורחב של טיולים למטיבי לכת. בכתבה זו נסקור כמה מן הטיולים, נתרכז יותר במסלולי הטיולים המוכרים פחות.

מסלולים מומלצים

1.צפון תאילנד הוא אזור הפופולארי ביותר לטיולים למטיבי לכת זהו אזור שיש בו ג'ונגלים גדולי וערים גדולות, כמו צ'אנג מאי, פאי וצ'אנג ראי, אשר מסביבן יש פארקים וג'ונגלים בשפע. אפשר לטייל בהם טיולים רבים ומגוונים, קצרים וארוכים.

2.מכיוון וצפון תאילנד איזור מאוד רחב וגדול בשטחו, אשר על מנת למצותו יש לטייל עצמאית מספר רב של ימים, אנו ממליצים לעשות טיול עצמאי במידה ואתם מגיעים לתאילנד לתקופה ארוכה. ניתן להצטרף לטרק רגלי בצפון תאילנד.

3.שמורת "קאו סוק" נמצאת בדרום תאילנד, על הכביש המוביל מפוקט אל סורתאני. ניתן להגיע לשמורה בטיולי יום מפוקט ולחובבי הטבע הפראי ניתן אף ללון במקום בבקתה על העצים. במידה ורוצים להגיע מבנגקוק ישירות לשמורה, יש לטוס ישירות לסורטאני, ומשם מיניואן מהשדה ישירות לשמורה , כשעתיים נסיעה. בשמורה יש מסלולים שונים. בזמן ההליכה אפשר ליהנות מהקופים מהפרפרים ומהלטאות הנמצאים בשמורה. השמורה היא בסיס יציאה לטרק רגלי לאזור המפלים. מסלול הטרק הוא בין שבעה קילומטרים והוא עובר דרך שבעה מפלים. בימים חמים אפשר לעצור ולהשתכשך במי המפלים. חשוב לציין כי חלק מהמסלול בשמורה עובר דרך שבילים צרים הקשים להליכה.

4.טראק באזור צ'אנג מאי- העיר צ'אנג מאי מהווה בסיס ליציאה לטראק בן שלושה ימים. זהו טראק המשלב הליכה רגלית עם רפטינג בנהר "המאה טאנג". במהלך הטראק אפשר לבקר אצל שבטים עתיקים, להתרשם מהתרבות ולהתכבד באוכל תאילנדי מסורתי. טראק זה מתאים רק למטיבי לכת והוא עובר בין מסלולים שונים, בניהם מסלולים קשים יותר להליכה.

5.מחוז טראט- מחוז טראט נמצא בחלק המזרחי של תאילנד. במרכז הגיאוגרפי של המחוז, אם בוחנים נקודת ציון מוצאים את האי "קו צ'אנג", אחד האיים בתאילנד בו עדיין ניתן למצוא תרבות מקומית אוטנטית. באי ההררי ישנם שמורות טבע מהממות עם מסלולי הליכה רגליים למטיבי לכת. חברות צרפתיות הקימו באי אמצעים לגלישה וטיפוס על העצים כמו חבלים, אומגות וסולמות.

6.אוהבי ההליכה הרגלית ומטיבי הלכת יכולים לצאת למסלולי טראקים על ההרים במרכז האי. שמורת הטבע באי "קו צ'אנג" פחות מוכרת ואינה מוצפת בתיירים רבים.

7.אטרקציה מומלצת בחום בצפון היא אטרקציית האומגות אותה מפעילה החברה הניו זילנדית FLIGHT OF THE GIBBON. ניתן ליהנות ממנה הן בצ'אנג מאי והן ביער גשם ליד פאטאייה, הנמצא במרחק שעה וחצי בנגקוק.