קופנגן ידוע כאחד האיים המתויירים ביותר בתאילנד ולאורך כל השנה, ובכל עונה, מגיעים אליו המוני מבקרים מכל העולם. קופנגן, שנמצא במרחק של 15 ק"מ בלבד מקוסמוי, מציע לשוהים בו מבחר של פעילויות ואטרקציות, בתי מלון בדרגות אירוח שונות, לרבות מפנקים במיוחד, חופים מרהיבים ביופיים, מים בצבע טורקיז וכמובן מסיבות עד השעות הקטנות של הלילה (או הבוקר) המתאימות בעיקר לחובבי הבילויים. כשמתכננים ביקור בקופנגן כדאי לקחת בחשבון את מזג האוויר באי ולהיערך בהתאם.

הערה: מזג האוויר בתאילנד נוטה להיות עם שינויים די מהירים ומפתיעים. חשוב להיות מוכנים לכל אופציה ולקחת בגדים קצרים וארוכים.

מזג האוויר בקופנגן בעונה הרטובה ובעונה היבשה

העונה היבשה/הקרה

מזג האוויר בקופנגן בעונה היבשה, החלה בין החודשים דצמבר עד אפריל הוא מזג אוויר אידיאלי, למי שמתכנן ביקור באי המקסים הזה. בתקופה זו הטמפרטורה הממוצעת היא בסביבות 25 מעלות וכמות המשקעים נמוכה מאד. כך גם אחוזי הלחות ובאופן כללי, זהו מזג אוויר נוח ונעים. בחודשים אלה מגיעים אל האי המוני מבקרים ולו כדי ליהנות מבטן גב ומכלל האטרקציות שהוא מציעה וזו גם הסיבה מדוע מומלץ מאד לדאוג להזמין מקומות לינה מראש כדי לשריין את המלון המתאים לאותה התקופה.

העונה הרטובה/החמה

העונה הרטובה, החמה והלחה מאד בקופנגן חלה בין החודשים מאי עד ספטמבר. בתקופה זו הטמפרטורה המקסימאלית מגיעה ל-34 מעלות בממוצע וכמות הגשם היא רבה מאד. יכולות להופיע סערות גשמים עזות, מה שמגביל מאד את הטיול על האי. יחד עם זאת, הגשמים אינם רצופים וגם בחודשים גשומים ולחים מאד אפשר ליהנות משעות יבשות, שעות של שמש נעימה. בכל מקרה, יש לקחת בחשבון, כשמגיעים אל קופנגן בחודשים אלה, שמזג האוויר עשוי להיות לא יציב ובעיקר גשום מאד, ולהיערך בהתאם.  בין אוקטובר לאמצע דצמבר יכולים להופיע מונסונים המביאים איתם כמויות רבות מאד של גשמים. באופן כללי, בעונה הרטובה עשוי מזג האוויר בצידו האחד של האי להיות גשום מאד, בעוד שבצדו האחר יבש. חוסר היציבות הזו עשוי לתעתע, אך אם מגיעים מוכנים לכך אפשר ליהנות באי גם בכל עונה.

כדאי לדעת: כשמתכננים את החופשה יש לקחת בחשבון גם את האטרקציות בקופנגן שאותן רוצים לשלב במהלך השהות על האי. כדאי לבחור אטרקציות שמתאימות לתנאי מזג האוויר וגם לתכנן כאלו שתהיינה חלופות, במידה ומבטלים אטרקציה מסוימת בשל תנאי מזג האוויר. גמישות הכרחית מאד בטיול שכזה (גם לאלה שאינם מחבבים את הספונטניות), אך ההנאה מובטחת ובכל עונה.

ממוצע טמפרטורות

הטמפרטורות על האי נעות, כאמור, בין 25 מעלות בחודשים היבשים, ל-34 מעלות בעונה הרטובה, במהלך החודשים הרטובים. טמפרטורות המים הממוצעת, הרלוונטית לרוחצים בים וגם לצוללנים, היא בסביבות 27 מעלות לאורך כל השנה. הלחות עומדת על 80 אחוזים, כשבעונה היבשה אחוזי הלחות עשויים להיות נמוכים מכך ואילו בשיא העונה הרטובה, בין החודשים ספטמבר ואוקטובר האחוזים יכולים להיות גבוהים יותר.

כמות ימי גשם על פי חודשים

קופנגן הוא אי גשום באופן יחסי. כמות הגשם הממוצעת עומדת על 1,800 מ"מ גשם, כשהחודש הגשום ביותר הוא חודש נובמבר, עם כמות משקעים של 450 מ"מ בעוד שהחודש היבש ביותר הוא חודש פברואר עם כמות של 34 מ"מ גשם.

מה לובשים

בשל תנאי מזג האוויר והעובדה שגם בעונה היבשה עשוי להיות גשום לעיתים, כדאי להגיע מוכנים. המשמעות לכך היא מטריה, כמובן, וביגוד ארוך אך קליל. לא קר בקופנגן ולכן אין צורך להגיע עם בגדים חמים ועבים. יחד עם זאת, בעונה היבשה עשוי להיות קריר לעיתים בערב, ולכן עליונית ארוכה ודקיקה יכולה להתאים. כדאי להגיע עם בגדים אווריריים, ובמיוחד אם מתכננים לשהות על האי בחודשים הגשומים, אז אחוזי הלחות גבוהים במיוחד. בגדים נושמים שגם סופגים זיעה. לא לשכוח את בגד הים ואם רוצים לנצל את האטרקציות השונות וגם לצאת לטיולים הרגליים, להצטייד בנעליים נוחות להליכה.

מזג האוויר ביעדים נוספים בתאילנד